dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Já už nejsem politik, já muzikant: Po zkušenosti s ODS míří Kalousek na pódia
Jak dopadne koncertní comeback Jana Kalouska? Přidá v budoucnu další hity? Foto: Ajá Dvořáčková

Já už nejsem politik, já muzikant: Po zkušenosti s ODS míří Kalousek na pódia

Jednou mi fotr povídá, Hvězdy se mění, Chodím ulicí, San Francisco, Čas sluhů a řadu dalších hitů bude opět možné naživo slyšet na českých pódiích. Svůj návrat na hudební scénu totiž po pětileté pauze, ve které se věnoval rodině a politice, ohlásil zpěvák, kytarista a skladatel Jan Kalousek. Jako první si koncert muzikanta a jeho kapely užije Malostranská beseda v sobotu 20. února od 20:30 hodin. 

V roce 2010 se mnohaletá vláda ODS nad Prahou nezadržitelně blížila ke konci. Dříve dominantní strana, která dokonce ve volbách v roce 2006 získala pod vedením Pavla Béma v pražském zastupitelstvu nadpoloviční většinu mandátů, vinou řady skandálů uvadala. S preferencemi to nevypadalo vůbec dobře.

Občanští demokraté se snažili očekávaný volební neúspěch aslepoň zmírnit tím, že na kandidátku dali kromě protřelých politiků i osobnosti ve svých oborech. Na kandidátku ODS se tak dostal známý lékař Bohuslav Svoboda, bývalý brankář hokejové Sparty Petr Bříza a také hudebník Jan Kalousek.

Toho v předvolebním klipu režírovaném Filipem Renčem podpořil Tomio Okamura, italský kuchař Emanuel Ridi či vítězka soutěže Miss Vietnam ČR Nguyen Mai Anh.

Na klip se podívejte zde:

 

Jan Kalousek byl jako jeden z lídrů kandidátky skutečně zvolen, a tak se z něj stal na čtyři roky komunální politik na pražském magistrátu. V roce 2011 obvinili policisté Kalouska z pojistného podvodu. Kvůli obvinění později rezignoval na placenou funkci předsedy výboru pro informatiku a evropské fondy a stal se z něj řadový zastupitel.

Podle obvinění se měl Kalousek zaplést do nepravostí v autoservisu, který vedl dvojí účetnictví. Trestná činnost mu nebyla později prokázána, v roce 2014 byl zproštěn obžaloby. Lavice komunálního politika mu moc nesedla, v pražském zastupitelstvu patřil mezi ty nevýraznější. Nikoho tak nepřekvapilo, když předloni už nekandidoval.

Nyní po svém politickém dobrodružství začíná opět koncertovat. Na sobotním koncertu ho doprovodí muzikanti ze zahraničí – kolumbijský bubeník Andres „Felipe“ Bermudes, mexický baskytarista Luis Franco Jachu či bostonský klávesista Meli Bahmann.

„Od koncertu můžete očekávat pořádnou dávku pozitivní energie, nadšení z hraní a plné nasazení. Kdo si chce po letech opět naživo poslechnout známé hity, zvednout náladu a na chvíli si odpočinout od všech každodenních starostí, ať k nám dorazí na koncert,“ zve na koncert sám Jan Kalousek.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru