Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Já jsem paragán a já vám ukážu

Strážníci měli obavu o zdraví muže, který ležel na ulici. Když mu chtěli pomoci, muž na jednoho člena hlídky zaútočil.

V blízkosti provozovny Armády spásy našli strážníci opilého muže, který ležel částí těla na chodníku a částí ve vozovce. Muž nejprve vůbec nereagoval a pak téměř nesrozumitelně zahuhlal: „Nechte mě umřít.“

Vzhledem k tomu, že nebyl sám schopen z místa odejít a pomoc záchranářů odmítl, přivolali strážníci na místo hlídku Astra 150, která zajišťuje převoz na záchytku. Při čekání na její příjezd se dotyčný opakovaně pokoušel vstát a odejít. Protože hrozilo, že se zraní, strážníci mu doporučili, ať raději sedí.

To se muži ale nelíbilo a začal být slovně vulgární a také fyzicky agresivní. Výzvy, aby se uklidnil, ho přiváděly do stále většího varu. Pak vykřikl: „Já jsem paragán a já vám ukážu,“ a napřáhl pěst proti obličeji jednoho ze strážníků. Pak už přišly na řadu donucovací prostředky, včetně slzotvorného prostředku a pout. Před příjezdem státní policie a záchranné služby strážníci pomohli 46letému muži vypláchnout oči vodou. Případem se nyní zabývá Policie ČR.


Autor: TZ, red

Bezpečnostní opatření Revident

Dnes v 09:26

Více než 70 policistů se v pátek zúčastnilo bezpečností akce, která byla zaměřená na zajištění vnitřního pořádku a bezpečnosti, předcházení páchání protiprávního jednání s cílem snížit kriminalitu na území Obvodního ředitelství policie Praha IV.

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Včera v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru