dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražské krimi

Já invalida, oni být na mne zlí! Tak si vykutálený senior pomohl sám

Falešnou parkovací kartu odhalil ve čtvrtek strážník okrskář z Prahy 14. Muž, který falešnou kartu používal, se obhajoval tím, že si ji musel vyrobit sám, protože mu ji úřady odmítly vydat. Sedmašedesátiletý muž bude muset své počínání vysvětlovat správnímu orgánu.

Na parkovišti nákupního centra v Chodovické ulici si ve čtvrtek strážník z Prahy 14 všiml osobního auta světle modré barvy, které stálo na parkovacím místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením.

„Vozidlo bylo sice označeno kartou opravňující ke stání na místě pro tělesně postižené osoby, ale již na první pohled bylo patrné, že se jedná o falsifikát. Karta měla rozostřené písmo a stříbrná samolepka se odlepovala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Asi po půl hodině přišla k vozidlu dvojice, která si odložila nákupní tašky do vozidla a chtěla z místa odjet. Strážník k muži a ženě přistoupil, požádal je o předložení dokladů a chtěl po nich vysvětlení ke kartě.

Sedmašedesátiletý muž během chvíle strážníkovi potvrdil, že se skutečně jedná o falzifikát. Podle jeho slov mu úřady odmítly kartu na parkování vydat, proto byl nucen vyrobit si jej sám.

„Strážník řidiči tuto falešnou kartu odňal, vše zdokumentoval a postoupil správnímu orgánu k dořešení,“ dodala Irena Seifertová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru