dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Já, a mafián? Jen jsem mu chtěl ukázat, že se chová jako čuně. Zvolil ale vskutku děsivou praktiku
Otevřít zásilku s tímto obsahem, to je o infarkt, nemyslíte? Foto: Policie ČR

Já, a mafián? Jen jsem mu chtěl ukázat, že se chová jako čuně. Zvolil ale vskutku děsivou praktiku

Na konci října policie zveřejnila případ, který na základě tehdejších informací vnímala téměř jako důkaz mafiánských praktik. Meritem celé události byl balíček, který obsahoval imitaci lidské ruky vyhotovenou z gumové rukavice a vepřových ostatků.

Tehdy adresát, jakožto pražský právník uvedl, že mu zřejmě vyhrožují zástupci firmy, kterou svou precizní prací připravil o jednoduchý, ale velice tučný výdělek. Pravda je ale nakonec úplně někde jinde.

„Kriminalisté prvního policejního obvodu zjistili, že se aktéři celého příběhu, tedy autor balíčku, žena, která ho podala na poště i příjemce velice dobře znají. Nicméně právník, jakožto poškozený, v prvopočátku detektivům skálopevně tvrdil, že neví o žádné situaci osobního charakteru, která by mohla být impulsem pro něco takového,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Obviněný (64) oproti tomu vypověděl, že obsah zásilky neměl v žádném případě evokovat obavu kohokoliv o zdraví, nebo dokonce o život.
Autor balíčku chtěl prý příjemci tímto způsobem „pouze“ sdělit, že se dle jeho názoru chová jako čuně, neboť mu drahnou řadu let nesplácí dluh ve výši několika milionů korun.

„Byť se zjevně ze strany čtyřiašedesátiletého muže nejednalo o to kohokoliv vyděsit, i tak je v tuto chvíli obviněn z trestného činu nebezpečné vyhrožování. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru