Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Izraelský developer Star Group staví v Dolních Chabrech 242 bytů
Takto budou vypadat nové domy pohledem z parku. Vizualizace: Star Group

Izraelský developer Star Group staví v Dolních Chabrech 242 bytů

Izraelská investiční a developerská skupina Star Group zahájila v Praze-Dolních Chabrech výstavbu 242 bytů v deseti nízkopodlažních bytových domech podle návrhu architektonické kanceláře LOXIA. Jde o první etapu projektu, do ní a výstavby dalších částí chce skupina investovat dvě miliardy korun. Byty v první etapě by měly být dostavěné a zkolaudované na konci roku 2026. Star Group o tom informoval v tiskové zprávě. Pro předprodej skupina před půl rokem vyčlenila 120 bytů, ze kterých se zatím prodalo 40 procent.

V rámci předprodeje uvolnil Star Group v závěru loňského roku do nabídky celkem 120 bytů. Necelý půlrok po zahájení přesáhl prodej 40 procent. Předprodej byl tak úspěšný, že developer zařadil oproti plánům už v květnu do prodeje dalších 122 bytů.

„Nové Chabry jsou jedním z nejúspěšnějších projektů rodinného bydlení v Praze. I v dnešní době zmenšování bytů nabízejí nadstandardně prostorné dispozice a příslušenství a také promyšlené urbanistické řešení s kompletní občanskou vybaveností. Navzdory více než tříleté pauze v budování projektu si řada zájemců počkala na novou etapu, což nás těší dvojnásob,“ zdůraznil generální ředitel společnosti Tal Grozner.

Výstavba téměř 250 bytů v jedné etapě je podle něj na současném trhu ojedinělá. Stavební produkce se totiž podle dat ČSÚ meziročně propadla o 8,3 procenta, přičemž pozemní stavitelství kleslo dokonce o 11,1 procenta a zaznamenalo tříleté minimum.

Nová etapa projektu Nové Chabry navazuje na již dokončené čtyři etapy, v rámci nichž v letech 2014 až 2021 v lokalitě Star Group postavil více než 620 nových bytů. Celkové investice do veřejné vybavenosti, včetně kontribucí, darů a podpory komunitního života v rámci Nových Chaber už přesáhly 180 milionů korun.

Už v minulých etapách postavil Star Group v rámci projektu náměstí s obchody a restaurací, komunitní centrum a veřejnou školku. Obyvatelé Nových Chaber díky tomu mají přímo v areálu obchody a služby, restauraci, fitness centrum či výdejní boxy e-shopů. Kolem areálu se vine cyklostezka s fitness prvky a dětskými hřišti, v rámci jedné z předchozích etap developer vystavěl a předal městské části také zcela novou mateřskou školu MŠ Beranov. Na své náklady rovněž v centru lokality vybudoval sousedské komunitní centrum.

V plánu je proto i rozsáhlý park se zelení, hracími prvky a prostory pro setkávání. Začátkem letošního roku uspořádal Star Group ve spolupráci s městskou částí také anketu o podobě budoucího velkého sportoviště, které na ploše 3500 metrů čtverečních vybuduje v rámci jedné z budoucích etap.

Obyvatelé městské části vybírali ze tří variant – a nakonec s převahou hlasů zvolili variantu sportovního parku, který počítá s multifunkčním hřištěm, ale i hřištěm na volejbal, basketbalovým košem nebo zázemím pro stolní tenis či workout. Prostor se zde najde i pro lezeckou stěnu a pumptrack.

Aktuální etapa projektu Nové Chabry sestává z téměř 20 tisíc m2 bytové plochy, která je rozdělena do deseti nízkopodlažních bytových domů s důrazem na soukromí a bezpečí obyvatel.

Nabízí celkem 242 bytů od 1+kk až po velkorysé střešní byty 5+kk s rozlehlými terasami. Každý byt má balkon, zahrádku nebo terasu, v suterénech objektů je dostatek parkovacích stání, jejichž část bude před kolaudací projektu nabídnuta k prodeji i stávajícím rezidentům z předchozích etap.

Autorem architektonické a urbanistické podoby všech dosavadních fází projektu je renomovaná architektonická kancelář LOXIA. „Této lokalitě se ve studiu LOXIA věnujeme již přes deset let a máme k ní vřelý vztah. Do území jsme kromě novostaveb navrhli postupně vznikající lineární park, který propojí centrum Dolních Chaber s Novými Chabrami. Vnímáme, že právě veřejný prostor a dobrá prostupnost je zásadní nejen pro život rezidentů, ale i pro ostatní obyvatele. Každá z etap má mezi sebou společné zelené náměstíčko, které slouží jako místo pro setkávání. Skrz pěší cesty jsou navíc všechna náměstíčka propojena navzájem,“ popisuje projekt hlavní architekta Jana Mastíková. 

Výstavba byla zahájena v květnu 2024, kolaudace je plánována v srpnu 2026. Generálním zhotovitelem stavby je společnost Swietelsky stavební. Koncept zeleně, lineárního parku i velkého centrálního parku pak má na starosti známý ateliér Flera Ferdinanda Lefflera.


Autor: red

Clubcard poukázky a kupony je možné nově uplatnit na Tesco Online nákupy

Dnes v 15:31

Poukázky a kupony Clubcard získané za body nasbírané při nákupech mohou zákazníci nově uplatnit  i při objednávce na Tesco Online. Platí to i pro exkluzivní studentskou slevu 10 procent s průkazem ISIC.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Dnes v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

Další články
Nahoru