Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země
14 kvě
15 kvě
FestivalyVíkend
Na festivalu nebudou chybět speciality izraelské kuchyně. Foto: Izrael na Vltavě

Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země

14. 5. 2022 - 15. 5. 2022
První ročník víkendového festivalu Izrael na Vltavě se uskuteční 14. a 15. května na Střeleckém ostrově, kde budou přiopraveny ochutnávky izraelské kuchyně, hry, přednášky, workshopy, hudební vystoupení i program pro děti. „Vstup na akci je zdarma a čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni,“ uvedl za organizátory, kterými jsou MINT Market a izraelská ambasáda, Martin Rozbroj.

Headlinerem akce bude izraelská skupina Boom Pam, která hraje eklektický mix středozemního rocku a surfařské muziky a během bezmála dvaceti let činnosti vystoupila i na festivalech WOMEX a Primavera. Tamar Su zpívá hebrejsky i francouzsky.

Na akci vystoupí také komorní pianistka Marina Kantor, pražská skupina The Muslim, The Jew and The Ugly nebo elektronické izraelsko – turecké duo Colibris Music a Roksan Mandel.

Mluveným slovem osloví publikum básník Lucian Zell a živou malířskou performance předvede vizuální umělkyně El, jejíž designy najdete také na tričkách a mikinách u stánku se streetwarovou módou Plazmalab. 

Víkend se ponese také ve znamení workshopů pro celou rodinu. Návštěvníci dostanou příležitost vyzkoušet izraelské bojové umění krav maga, zahrát si vrhcáby nebo pravý plážový matkot, zatančit si izraelské lidové tance Rikudej Am nebo si vybrat z doprovodného programu, který připravilo centrum židovské kultury JCC Prague.

To nabídne hudební workshop pro děti, ale také diskusní fórum, které formou panelových debat přiblíží tématiku vnímání Izraele v České republice, besedu o tom, jak Češi vidí Izrael, nebo nabídne důvody, proč studovat v Izraeli. Rodiny se navíc budou moct zúčastnit zábavné bojovky a chybět nebude ani dětský koutek a další zábavné aktivity pro děti. 

Ve spolupráci s trhy MINT Market vyrostou na Střeleckém ostrově stánky s levantským jídlem a pitím, ale také s módou, designem a doplňky od tvůrců s izraelskými kořeny. Na původních oslavách dne nezávislosti se občané Izraele tradičně scházejí na společné grilovačce, a tak budou na cípu ostrova k dispozici grily, na kterých si hosté připraví vlastní jídlo, nebo využijí nabídky naložených středomořských pochutin.

V rámci festivalu se uskuteční soutěž Hummus Master, kterou vyhodnotí dva izraelští šéfkuchaři působící v Praze.

Izrael na Vltavě začíná v sobotu v 10 hodin a trvá až do 22 hodiny, v neděli pak od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kompletní informace najdete na webu www.izraelnavltave.cz.


Autor: Jan Puci

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Dnes v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Včera v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Mikulášská nadílka v Třebonicích

30. listopadu 2022 ve 12:01

Hasiči Třebonice zvou děti a dospělé na příjemné prožití adventu v sobotu 3. prosince od 15 hodin k horní hasičárně v Třebonicích.

V bílých peřinách. Křest knížky pro děti

30. listopadu 2022 v 09:42

V domečku Salla Terrena se 4. prosince koná křest dětské knížky Jiřího J. Čutky V bílých peřinách.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 11: Vánoční jarmark

28. listopadu 2022 v 07:54

KC Mezi Domy zve v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin na Vánoční Jarmark. Nakoupíte originální rukodělné dárky a drobnosti.

J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy

27. listopadu 2022 v 09:50

Zpěvácký spolek Hlahol zve v neděli 18. prosince v 15 a v 17 hodin na Vánoční koncerty J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy do Velkého sálu Pražského Hlaholu na Masarykově nábřeží na Starém Městě.

Na Sofijském náměstí se rozsvítí strom, vystoupí Kamil Střihavka

27. listopadu 2022 v 08:16

V neděli 27. listopadu v 16 hodin bude na Sofijském náměstí program 1. adventní neděle.

Zoo Praha v neděli rozsvítí vánoční strom

25. listopadu 2022 v 09:25

V neděli 27. listopadu Zoo Praha slavnostně rozsvítí vzrostlou kanadskou jedli na Veselovského louce poblíž expozice gibonů stříbrných.  Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také hosta – herečku, zpěvačku a moderátorku Terezu...

Odpoledne pro rodiče s dětmi v pivovaru Kilián

24. listopadu 2022 ve 13:08

Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi pořádá radnice Prahy 9 v sobotu 3. prosince od 15 hodin na Kolčavce v prostorech pivovaru Kilián.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Čertobraní na Suchdole

24. listopadu 2022 v 09:55

Suchdolské Čertobraní s videomappingem na Suchdolském náměstí v sobotu 3. prosince od 16 hodin.

Újezd rozsvítí vánoční osvětlení, nebude chybět fireshow

23. listopadu 2022 v 19:27

Pražská městská část Újezd nad Lesy se chystá na adventní čas. A předvánoční doba by nebyla kompletní bez rozsvícení stromečku. To se v Újezdě odehraje 27. listopadu od 17 hodin v parku před Masarykovou základní školou. A letos to bude ve velkém stylu: návštěvníci se mohou těšit na fireshow,...

Další články
Nahoru