Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země
14 kvě
15 kvě
FestivalyVíkend
Na festivalu nebudou chybět speciality izraelské kuchyně. Foto: Izrael na Vltavě

Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země

14. 5. 2022 - 15. 5. 2022
První ročník víkendového festivalu Izrael na Vltavě se uskuteční 14. a 15. května na Střeleckém ostrově, kde budou přiopraveny ochutnávky izraelské kuchyně, hry, přednášky, workshopy, hudební vystoupení i program pro děti. „Vstup na akci je zdarma a čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni,“ uvedl za organizátory, kterými jsou MINT Market a izraelská ambasáda, Martin Rozbroj.

Headlinerem akce bude izraelská skupina Boom Pam, která hraje eklektický mix středozemního rocku a surfařské muziky a během bezmála dvaceti let činnosti vystoupila i na festivalech WOMEX a Primavera. Tamar Su zpívá hebrejsky i francouzsky.

Na akci vystoupí také komorní pianistka Marina Kantor, pražská skupina The Muslim, The Jew and The Ugly nebo elektronické izraelsko – turecké duo Colibris Music a Roksan Mandel.

Mluveným slovem osloví publikum básník Lucian Zell a živou malířskou performance předvede vizuální umělkyně El, jejíž designy najdete také na tričkách a mikinách u stánku se streetwarovou módou Plazmalab. 

Víkend se ponese také ve znamení workshopů pro celou rodinu. Návštěvníci dostanou příležitost vyzkoušet izraelské bojové umění krav maga, zahrát si vrhcáby nebo pravý plážový matkot, zatančit si izraelské lidové tance Rikudej Am nebo si vybrat z doprovodného programu, který připravilo centrum židovské kultury JCC Prague.

To nabídne hudební workshop pro děti, ale také diskusní fórum, které formou panelových debat přiblíží tématiku vnímání Izraele v České republice, besedu o tom, jak Češi vidí Izrael, nebo nabídne důvody, proč studovat v Izraeli. Rodiny se navíc budou moct zúčastnit zábavné bojovky a chybět nebude ani dětský koutek a další zábavné aktivity pro děti. 

Ve spolupráci s trhy MINT Market vyrostou na Střeleckém ostrově stánky s levantským jídlem a pitím, ale také s módou, designem a doplňky od tvůrců s izraelskými kořeny. Na původních oslavách dne nezávislosti se občané Izraele tradičně scházejí na společné grilovačce, a tak budou na cípu ostrova k dispozici grily, na kterých si hosté připraví vlastní jídlo, nebo využijí nabídky naložených středomořských pochutin.

V rámci festivalu se uskuteční soutěž Hummus Master, kterou vyhodnotí dva izraelští šéfkuchaři působící v Praze.

Izrael na Vltavě začíná v sobotu v 10 hodin a trvá až do 22 hodiny, v neděli pak od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kompletní informace najdete na webu www.izraelnavltave.cz.


Autor: Jan Puci

Karlínský prosecco festival

Včera ve 12:55

Karlínský prosecco festival se koná v neděli 28. července na Karlínském náměstí.

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Lé(To)Market na Smíchovské náplavce: Odpočinek, nákupy a jídlo

22. července 2024 v 10:20

V sobotu 27. července se od 10 hodin na Smíchovské náplavce můžete těšit na skvělé nákupy a lahodné gastronomické zážitky.

Letní kino: Top Gun

22. července 2024 v 08:46

Mladí vojenští piloti Pete “Maverick” Mitchell a jeho kolega Goose jsou vysláni na kurz do kalifornské školy pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Maverick je na to hrdý a hodlá se stát nejlepším bojovým pilotem ve vojenském námořnictvu.

Festival oslavující kolumbijskou kuchyni a hudbu

19. července 2024 v 09:37

Kolumbijské jídlo a hudba na náplavce Rašínova nábřeží v neděli 21. července.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Blešák na Heřmaňáku v červenci

18. července 2024 v 08:03

V sobotu 27. července se na Řezáčově náměstí v Praze 7 koná od 9 do 14 hodin blešák. Nabídne možnost udělat si radost nebo naopak vyvětrat zákoutí vašich skříní.

Festival Zlobení 2024

16. července 2024 v 07:16

Druhý ročník open festivalu pro děti a jejich rodiče na nádvoří kláštera Gabriel Loci na Praze 5. Divadlo, hudba, hra a mnohem víc v sobotu 20. července a v neděli 21. Vstupné je dobrovolné.  

Dyzajn market Prázdniny 2024

15. července 2024 v 18:59

Dyzajn market Prázdniny se koná 27. a 28. července na náměstí Václava Havla (piazzettě Národního divadla) v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Koncert na Bílé Hoře

15. července 2024 v 09:25

Poslechněte si melodii houslí a vychutnejte doušky čaje pod letní oblohou. Odpoledne plné hudby a čaje se bude konat 20. července na pódiu u kláštera.

S dětmi za zvířátky

11. července 2024 ve 13:47

Akce pro děti se koná v sobotu 13. července od 10 hodin a je zdarma.

Vycházka: Malostranské šlechtické zahrady

11. července 2024 v 06:44

Putování po malostranských zahradách započne v neděli 14. července v 9:30 v jedné z těch nejkrásnějších, Valdštejnské, další kroky povedou do vzájemně propojených zahrad na jižním svahu pod Pražským hradem. Tvoří je celkem pět honosných zahrad – Ledeburská, Malá a Velká Pálffyovská, Kolowratská a...

Japonský svátek milenců v Dolních Počernicích

10. července 2024 v 09:14

Tradice Japonska můžete poznat na slavnosti Tanabata – svátku hvězdných milenců, která se koná v sobotu 20. července od 10 do 17 hodin v zámeckém parku v Dolních Počernicích. Už 5. ročník této letní lidové oslavy pořádá Česko-japonská společnost a vstup na akci je...

Světový street food na Smíchovské náplavce

9. července 2024 v 07:12

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v neděli 14.července na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Další články
Nahoru