Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 24°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země
14 kvě
15 kvě
FestivalyVíkend
Na festivalu nebudou chybět speciality izraelské kuchyně. Foto: Izrael na Vltavě

Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země

14. 5. 2022 - 15. 5. 2022
První ročník víkendového festivalu Izrael na Vltavě se uskuteční 14. a 15. května na Střeleckém ostrově, kde budou přiopraveny ochutnávky izraelské kuchyně, hry, přednášky, workshopy, hudební vystoupení i program pro děti. „Vstup na akci je zdarma a čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni,“ uvedl za organizátory, kterými jsou MINT Market a izraelská ambasáda, Martin Rozbroj.

Headlinerem akce bude izraelská skupina Boom Pam, která hraje eklektický mix středozemního rocku a surfařské muziky a během bezmála dvaceti let činnosti vystoupila i na festivalech WOMEX a Primavera. Tamar Su zpívá hebrejsky i francouzsky.

Na akci vystoupí také komorní pianistka Marina Kantor, pražská skupina The Muslim, The Jew and The Ugly nebo elektronické izraelsko – turecké duo Colibris Music a Roksan Mandel.

Mluveným slovem osloví publikum básník Lucian Zell a živou malířskou performance předvede vizuální umělkyně El, jejíž designy najdete také na tričkách a mikinách u stánku se streetwarovou módou Plazmalab. 

Víkend se ponese také ve znamení workshopů pro celou rodinu. Návštěvníci dostanou příležitost vyzkoušet izraelské bojové umění krav maga, zahrát si vrhcáby nebo pravý plážový matkot, zatančit si izraelské lidové tance Rikudej Am nebo si vybrat z doprovodného programu, který připravilo centrum židovské kultury JCC Prague.

To nabídne hudební workshop pro děti, ale také diskusní fórum, které formou panelových debat přiblíží tématiku vnímání Izraele v České republice, besedu o tom, jak Češi vidí Izrael, nebo nabídne důvody, proč studovat v Izraeli. Rodiny se navíc budou moct zúčastnit zábavné bojovky a chybět nebude ani dětský koutek a další zábavné aktivity pro děti. 

Ve spolupráci s trhy MINT Market vyrostou na Střeleckém ostrově stánky s levantským jídlem a pitím, ale také s módou, designem a doplňky od tvůrců s izraelskými kořeny. Na původních oslavách dne nezávislosti se občané Izraele tradičně scházejí na společné grilovačce, a tak budou na cípu ostrova k dispozici grily, na kterých si hosté připraví vlastní jídlo, nebo využijí nabídky naložených středomořských pochutin.

V rámci festivalu se uskuteční soutěž Hummus Master, kterou vyhodnotí dva izraelští šéfkuchaři působící v Praze.

Izrael na Vltavě začíná v sobotu v 10 hodin a trvá až do 22 hodiny, v neděli pak od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kompletní informace najdete na webu www.izraelnavltave.cz.


Autor: Jan Puci

Pronikněte do molekul, vesmíru i přírody. Začíná veletrh vědy 2023

Dnes v 11:53

Veletrh vědy otevírá své brány široké veřejnosti a čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup...

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

5. června 2023 ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Festival kreativní byrokracie 2023

25. května 2023 v 10:20

Festival kreativní byrokracie propojuje úředníky s politiky, akademiemi, byznysem a neziskovým sektorem, aby společně pracovali na řešeních pro lepší fungování našich institucí a veřejné správy. Na programu jsou inspirativní přednášky, workshopy a debaty – ale také filmy, živá hudba i temná...

Další články
Nahoru