Dnes Pátek - zatazeno 27°C
Zítra Sobota - oblacno 21°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země
14 kvě
15 kvě
FestivalyVíkend
Na festivalu nebudou chybět speciality izraelské kuchyně. Foto: Izrael na Vltavě

Izrael na Vltavě. Festival přiblíží zvyky, kulturu i jídlo blízkovýchodní země

14. 5. 2022 - 15. 5. 2022
První ročník víkendového festivalu Izrael na Vltavě se uskuteční 14. a 15. května na Střeleckém ostrově, kde budou přiopraveny ochutnávky izraelské kuchyně, hry, přednášky, workshopy, hudební vystoupení i program pro děti. „Vstup na akci je zdarma a čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni,“ uvedl za organizátory, kterými jsou MINT Market a izraelská ambasáda, Martin Rozbroj.

Headlinerem akce bude izraelská skupina Boom Pam, která hraje eklektický mix středozemního rocku a surfařské muziky a během bezmála dvaceti let činnosti vystoupila i na festivalech WOMEX a Primavera. Tamar Su zpívá hebrejsky i francouzsky.

Na akci vystoupí také komorní pianistka Marina Kantor, pražská skupina The Muslim, The Jew and The Ugly nebo elektronické izraelsko – turecké duo Colibris Music a Roksan Mandel.

Mluveným slovem osloví publikum básník Lucian Zell a živou malířskou performance předvede vizuální umělkyně El, jejíž designy najdete také na tričkách a mikinách u stánku se streetwarovou módou Plazmalab. 

Víkend se ponese také ve znamení workshopů pro celou rodinu. Návštěvníci dostanou příležitost vyzkoušet izraelské bojové umění krav maga, zahrát si vrhcáby nebo pravý plážový matkot, zatančit si izraelské lidové tance Rikudej Am nebo si vybrat z doprovodného programu, který připravilo centrum židovské kultury JCC Prague.

To nabídne hudební workshop pro děti, ale také diskusní fórum, které formou panelových debat přiblíží tématiku vnímání Izraele v České republice, besedu o tom, jak Češi vidí Izrael, nebo nabídne důvody, proč studovat v Izraeli. Rodiny se navíc budou moct zúčastnit zábavné bojovky a chybět nebude ani dětský koutek a další zábavné aktivity pro děti. 

Ve spolupráci s trhy MINT Market vyrostou na Střeleckém ostrově stánky s levantským jídlem a pitím, ale také s módou, designem a doplňky od tvůrců s izraelskými kořeny. Na původních oslavách dne nezávislosti se občané Izraele tradičně scházejí na společné grilovačce, a tak budou na cípu ostrova k dispozici grily, na kterých si hosté připraví vlastní jídlo, nebo využijí nabídky naložených středomořských pochutin.

V rámci festivalu se uskuteční soutěž Hummus Master, kterou vyhodnotí dva izraelští šéfkuchaři působící v Praze.

Izrael na Vltavě začíná v sobotu v 10 hodin a trvá až do 22 hodiny, v neděli pak od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kompletní informace najdete na webu www.izraelnavltave.cz.


Autor: Jan Puci

Do Prahy se vrací Tattoo Convention Prague

Včera ve 20:29

Po dvouleté přestávce se opět uskuteční International Tattoo Convention Prague Powered by Pulze. Konat se konat od 20. do 22. května v Praze na Výstavišti v Malé sportovní hale. Své umění předvede více než 170 tatérů z celého světa, návštěvníci se mohou těšit také na koncert Monkey Business, Miss...

Bulharský víkend v Praze 14

Včera v 16:15

Ochutnejte výtečné jídlo, typické pití, vyzkoušejte národní tanec, užijte si energickou hudbu a po dobrém jídle třeba film.

Blíží se Festival muzejních nocí, svá muzea zpřístupní i 1. lékařská fakulta UK

Včera v 10:36

Na letošním Festivalu muzejních nocí ani letos nebude chybět 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. V pátek 3. června od 19. do 23. hodiny zpřístupní fakulta veřejnosti Muzeum srovnávací anatomie, Stomatologické muzeum a Faustův dům. Ještě předtím si mohou zájemci vyslechnout přednášky ve velké...

Praha 11: Hraní bez hranic

Včera v 09:30

V sobotu 21. května od 10 do 17:30 hodin proběhne v KC Zahrada již desáté Hraní bez hranic, ve kterém můžete navštívit africký kontinent. Připraven je pestrý program pro děti i rodiče.

V Braníku budou bojovat malí hasiči

Včera v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

18. května 2022 v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Pro děti: Námořníci na Petynce

17. května 2022 v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

16. května 2022 v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Májové slavnosti

16. května 2022 v 05:46

V neděli 22. května se na Malostranském hřbitově konají komentované vycházky s návštěvou kostela. Zasazena bude růže u náhrobku zakladatele Májových slavností. Vstup je zdarma.

Praha 9 oslaví Světový den životního prostředí

16. května 2022 v 05:44

Ve čtvrtek 26. května se na Proseku koná festival Mikroklina 2022. Vstup je zdarma a program pamatuje i na děti, pro které budou připraveny tvořivé dílny i skákací hrad.

Chorvatští a benátští loďaři v Praze

15. května 2022 v 08:41

V rámci víkendových Svatojánských slavností NAVALIS probíhalo v sobotu u Hergetovy cihelny Chorvatsko – benátské odpoledne. Na Staroměstské radnici přijal chorvatské a benátské loďaře starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), pražský zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL) a organizátor 14. ročníku slavností...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

15. května 2022 v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Další články
Nahoru