dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražský život

Radní Prahy 1 Solil chce najmout bezpečnostní agenturu kvůli hluku v centru

Hluk v centru Prahy by měla hlídat bezpečnostní agentura. Pronajmout si ji chce Praha 1 kvůli návštěvníkům metropole, kteří ruší noční klid. ČTK to řekl radní první městské části Ivan Solil (ČSSD). Plánuje také navrhnout vyhlášku omezující otevírací hodiny restaurací v centru města. Dosavadní opatření podle něj nepřinesla zklidnění situace.

Rušení nočního klidu je v centru města výrazným tématem posledních několik měsíců. Místní obyvatelé si stěžují, že jim rozveselení návštěvníci podniků, které zavírají v pozdních nočních nebo až ranních hodinách, znemožňují klidný spánek. Praha 1 se pokusila situaci řešit dohodou s majiteli podniků a v ulicích rozmístila informační tabule upozorňující na zákaz pití alkoholu na veřejném prostranství. Městská část zajistila i dopravní opatření a problému se začali více věnovat strážníci.

„Ačkoli jsme učinili, co jsme mohli, opatření nejsou účinná,“ řekl ČTK Solil. Největším problémem je podle něj to, že je v ulicích nedostatek strážníků a policistů.

V nočních hodinách, pravděpodobně od půlnoci do 04:00, by od čtvrtka do neděle agentura hlídkovala v problematických lokalitách. Hlučné návštěvníky by její zaměstnanci měli upozorňovat, že porušují vyhlášku nebo zákon. Pokud by domluva nepomohla, měli by se telefonicky spojit s nejbližšími strážníky.

Opatření by mohlo začít podle Solila fungovat od srpna. Bezpečnostní firma by měla vzejít ze soutěže na zakázku malého rozsahu. Solil předpokládá, že radnice bude měsíčně platit asi 100 000 až 120 000 korun.

Solil také chce hlavnímu městu navrhnout přijmutí vyhlášky, která by omezila otevírací hodiny restaurací a nočních podniků. 

Řešení nočního hluku. Jednání Prahy 1 s provozovateli klubů a barů přineslo konkrétní výstupy

Pošlete nám sem 89 strážníků, vyzve Praha 1 primátora otevřeným dopisem


Další články
Nahoru