dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Zpravodajství

Islandský den

Sobota 9. dubna se stane pro milovníky Severu a Islandu zvláště malým svátkem, neboť v Městské knihovně v Praze 1 se koná Islandský den, jehož patnáctý ročník je letos zaměřen především na cestovatele.

Po trase oblíbených i méně známých treků se vydáme pěšky s batohem na zádech i si vyzkoušíme řidičské umění za volantem terénního auta. Po té se vypravíme na jarní cestu plnou sněhu kolem ostrova v legendárním „Brouku“ a zúčastníme se letní expedice tříkolek značky Velorex.

Pro milovníky historie a literatury je připraveno seznámení s islandským fenoménem – ságami, od nichž se rovnou přeneseme k současné islandské literatuře, kterou nám představí nejnovější číslo časopisu Plav.  Nebude chybět ani mini stánek s nabídkou knih od islandských autorů, stejně tak jako výběr průvodců a map pro cestovatele.

Třešničkou na dortu by mohlo být slideshow sestavené ze starých černobílých fotografií pořízených na Islandu v třicátých letech minulého století. Maratón 15. Islandského dne doplní přehlídka Islandských TOP míst, křest nového průvodce po vnitrozemí a závěr bude patřit výběru ukázek z islandské metalové hudby.

9. 4. 2016, 10–19 hodin, Městská knihovna v Praze 1, Mariánské nám. 1.


Další články
Nahoru