dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Iron Fireman? Nic pro tintítka! Hasiči dostanou pořádně do těla a předvedou obří letištní speciál
Ilustrační foto: Libor Makrlík / pozary.cz

Iron Fireman? Nic pro tintítka! Hasiči dostanou pořádně do těla a předvedou obří letištní speciál

Závod Iron Fireman má více jak desetiletou tradici a stále si uchovává původní prvky této velmi náročné exhibice. Přesvědčit se  o tom mohou zájemci již v sobotu 6. září, divácky atraktivní akce se uskuteční od deseti hodin dopoledne mezi budovou City Empiria a nákupním centrem Arkády Pankrác v Praze 4.

Iron Fireman je nejtěžší hasičský závod, který prověří fyzickou i psychickou zdatnost hasičů. Na startu je i několik žen, které závod absolvují ve stejném režimu jako muži. Své síly změří jak profesionální, tak dobrovolní hasiči z celé ČR.

Závod začíná rozbalováním dvou řad hadic na délku přes 70 metrů. Dále hasiči musí překulit těžkou nákladní pneumatiku, přenést dvě třicetikilogramová závaží a přeskočit dvakrát dvoumetrovou bariéru. Před vstupem do budovy City Empiria ještě přenesou osmdesát kilogramů vážící figurínu a následně vyběhnou do 26. patra. Vše v zásahové výstroji a s dýchacím přístrojem bez přestávky. Je to tak nejvyšší výběh ze všech závodů v TFA konaných v ČR.

firenam-1-nahled Diváci si mimo samotný závod mohou prohlédnout hasičskou techniku, včetně letištního speciálu, který běžně mimo areál Letiště Václava Havla nevyjíždí. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vidět obří hasičský speciál na vlastní oči.


Další články
Nahoru