dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Iron Fireman: nejtěžší hasičský závod
Závod prověří fyzickou i psychickou zdatnost hasičů. Foto: HZS hl. m. Prahy

Iron Fireman: nejtěžší hasičský závod

Nejlepší hasiči z celé republiky se 6. září na Pankráci utkají při soutěži Iron Fireman. Začíná se v 10 hodin mezi budovou City Empiria a nákupním centrem Arkády Pankrác.

Diváci si mimo samotný závod mohou prohlédnout hasičskou techniku, včetně letištního speciálu, který běžně mimo areál Letiště Václava Havla nevyjíždí. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vidět obří hasičský speciál na vlastní oči. 

firenam-1-nahled Závod začíná rozbalováním dvou řad hadic na délku přes 70 metrů. Dále hasiči musí překulit těžkou nákladní pneumatiku, přenést dvě 30kg závaží a přeskočit 2× dvoumetrovou bariéru. Před vstupem do budovy City Empiria ještě přenesou 80kg figurínu a následně vyběhnou do 26. patra. Vše v zásahové výstroji a s dýchacím přístrojem bez přestávky. Je to tak nejvyšší výběh ze všech závodů v TFA konaných v ČR. 

IRON FIREMAN je nejtěžší hasičský závod, který prověří fyzickou i psychickou zdatnost hasičů. Na startu je i několik žen, které závod absolvují ve stejném režimu jako muži. Své síly změří jak profesionální, tak dobrovolní hasiči z celé ČR. 


Další články
Nahoru