dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražské krimi

IQ tykve? Podle toho, jak se při nočním tahu chovali, možná ano. Pomůžete je dopadnout?

Policisté z místního oddělení Nové město se od začátku září zabývají případem vandalismu. Z toho je podezřelá prozatím neznámá dvojice mužů, která v noci kolem půl třetí během své cesty po Plavecké ulici bavila tím, že černým širokým fixem pokreslila téměř vše, co cestou potkala. Muži svá díla vyobrazili například na fasády domů, skleněnou výlohu, nebo také na zaparkovanou dodávku, kterou pokreslili ze všech stran. Škodu, kterou tímto jednáním dvojice způsobila, majitelé prozatím vyčíslili na padesát tisíc korun. Nicméně v tuto chvíli není vyloučené, že s probíhajícím prošetřováním škoda ještě vzroste.

Jednání těchto dvou „umělců“ ale naštěstí zaznamenaly kamerové systémy, jejichž záznamy policistům poskytly podoby podezřelých. „Oba jsou v tuto chvíli podezřelí ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což by jim obvykle v případě dopadení a pravomocného odsouzení hrozil trest odnětí svobody až na jeden rok. Nicméně vzhledem ke skutečnosti, že svým výtvorem poškodili také fasádu památkové budovy, hrozí jim nyní až roky tři,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.
 
Na jednom ze záznamu se s dvojicí pohybuje ještě třetí osoba. Policisté ale prošetřováním zjistili, že tento třetí muž nemá s vandaly nic společného a jedná se tedy o důležitého svědka, který by svou výpovědí mohl dopomoci k objasnění celé události.
 
Touto cestou proto nyní policisté žádají širokou veřejnost o pomoc při spolupátrání po neznámé dvojici. „Jakékoliv informace k vandalům přijmou na bezplatné tísňové lince 158, nebo na kterékoliv policejní služebně. Policisté zároveň prosí zmíněného svědka, aby se jim ozval,“ dodala policejní mluvčí.

vandalove-plavecka-nahled

Poznáte tyto dva vandaly?

vandalove-plavecka-nahled

Dva vandalové ničí výlohu, muž s batohem je důležitý svědek.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru