dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Investor Paláce Stromovka: Toto jsou důkazy, že neporušujeme nájemní smlouvu
Jedna z možných podob památníku holokaustu před Palácem Stromovka. Vizualizace: archiv

Investor Paláce Stromovka: Toto jsou důkazy, že neporušujeme nájemní smlouvu

Už několik let zeje v cípu ulic Strojnická a Veletržní v Holešovicích hluboká jáma obehnaná hradbou. Společnost Lordship by zde ráda postavila nákupní a administrativní centrum Palác Stromovka. Radnice městské části má výhrady.

„Praha 7 se nevymezuje proti projektu jako takovému. Jde nám o to, aby protistrana respektovala uzavřenou nájemní smlouvu, od které se současný projekt výrazně odchyluje. Tuto věc považujeme za zcela zásadní,“ uvádí starosta Jan Čižinský. Podle jeho tvrzení vypadly z projektu byty, radnice i pomník obětem holocaustu.

Ředitel společnosti Lordship Václav Matoušek popírá, že by nebyla smlouva respektována. „Byty nejsou součástí projektu, protože to nedovolila hygienická situace. V původní nájemní smlouvě o nich byla zmínka, nicméně na základě stanoviska hygienika se s nimi již od stádia územního řízení nepočítalo. Tuto situaci Praha 7 akceptovala a na projektu s námi dále spolupracuje už několik let,“ vysvětluje.

Odmítá také Čižinského tvrzení, že v projektu už není pomník obětem holokaustu. „Je součástí projektu, s jeho vybudováním nadále počítáme. Již dnes máme velmi zdařilý a svým pojetím velmi důstojný návrh. Finální podoba památníku nicméně vzejde z mezinárodní výtvarné soutěže. Osloveni budou zahraniční i čeští umělci,“ sděluje Matoušek.

Radnice by mohla sídlit v Paláci Stromovka

Čižinský trvá na tom, že investor nedodržuje původní dohody. „Jsou zde právně závazné dokumenty, kterých se obě strany musí držet. Z našeho pohledu není možné neřešit to, že tak protistrana nečiní,“ sdělil serveru Pražský patriot.

stavebni-jama-palac-stromovka-nahled „I nadále platí naše nabídka na umístění radnice Prahy 7 v tomto projektu. Takové řešení nejen spojuje příjemné s užitečným pro občany sedmičky i zaměstnance radnice, ale také může ušetřit městské části značné finanční prostředky,“ oponuje Čižinskému Matoušek.

„Součástí nového objektu by měla být školka, dále zdravotnické zařízení, úřadovna policie, supermarket, nová parkovací místa, noční parkování pro rezidenty, veterinář a množství dalších služeb a obchodů,“ doplňuje.

Investor: Zvedá se podpora veřejnosti

Jaký bude další vývoj? „V tuto chvíli investorovi nic nebrání v tom, aby začal stavět podzemní část stavby, neboť má platné stavební povolení na podzemní část objektu a podzemní část objektu je v souladu s nájemní smlouvou. Investor tím, že ve stavbě nepokračuje, navíc způsobuje komplikace sobě i úřadům,“ říká starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

palac-stromovka-zepredu-nahled „Jednání s radnicí vedeme aktivně dlouhodobě a zatím jsme se daleko neposunuli. Jsme nicméně připraveni i nadále o projektu s radnicí jednat a nalézt řešení vhodné pro obě strany. Současně vnímáme, že se zvedá podpora veřejnosti pro projekt Palác Stromovka. Množí se dotazy, kdy stavbu konečně dokončíme a kdy lidé budou moci služeb projektu využívat,“ dodává ředitel společnosti Lordship Václav Matoušek.


Další články
Nahoru