dnes
Sobota - skorojasno
6°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Investiční „last – minute“ akce svých předchůdců přezkoumá nové vedení Prahy 3
Ilustrační foto: archiv

Investiční „last – minute“ akce svých předchůdců přezkoumá nové vedení Prahy 3

Nově ustavená Rada městské části Praha 3 pozastavila a navrhla přezkoumat dvě veřejné zakázky v hodnotě téměř půl miliardy korun, které byly schváleny po volbách do zastupitelstva předchozím vedením radnice v samotném závěru jeho působení. 

Jedná se o rekonstrukci objektu bývalé školy na Havlíčkově náměstí a o stavební úpravy panelových domů v Blahoslavově a Roháčově ulici. Hlavním důvodem je především fakt, že rekonstrukce byly schváleny, aniž by byl schválen rozpočet radnice na rok 2019 a tím zajištěno finanční krytí zakázek.  

„Zdá se nám nepřijatelné, aby nyní již bývalá rada doslova pár dní před koncem svého mandátu schvalovala takto velké zakázky, zejména když jde o investice v rozsahu téměř poloviny ročního rozpočtu radnice. Proto jsme se uchýlili k tomuto kroku,“ vysvětluje starosta Jiří Ptáček (TOP 09/STAN) s tím, že jinak by mohl být ohrožen chod radnice jako takové.  

Opravy panelových domů v ulicích Blahoslavova a Roháčova se tak budou realizovat poté, co dojde k přezkoumání rozpočtu stavby. „Finanční prostředky na realizaci oprav panelových domů v Blahoslavově a Roháčově ulici zajistíme a předpokládáme jejich zahrnutí do rozpočtu městské části na rok 2019. Obyvatelé těchto domů, kteří čekají na privatizaci, chceme ujistit, že rada městské části má zájem o realizaci rekonstrukce těchto domů,“ dodává radní pro finance Pavel Dobeš (TOP 09/STAN).

Podle bývalého starosty Bellua krok nové rady znamená zdržení o měsíce či dokonce roky u projektu, který se připravuje šest let. „Nejsme blázni, abychom po volbách, kdy byl každý náš krok bedlivě sledován, schvalovali nějakou předraženou zakázku," uvedl pro ČTK Bellu. Krok podle něj poškodí především obyvatele bytů, kteří roky čekají na privatizaci.

Opoziční zastupitelé za ODS, KDU-ČSL, Svobodné a ANO budou do konce letošního roku požadovat svolání mimořádného zastupitelstva, které by problematiku projednalo. Pro jeho svolání jsou nutné podpisy třetiny zastupitelů z 35členného zastupitelstva. Opozice má 15 mandátů.

Koalici na radnici Prahy 3 minulý týden uzavřeli zástupci TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených. Volby ve třetí městské části vyhrála Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní), která nakonec skončila v opozici, stejně jako hnutí ANO.

Koalice pro Prahu 3 získala 22,2 procenta hlasů a deset mandátů v 35členném zastupitelstvu. TOP 09 a STAN získaly ve volbách 21,1 procenta hlasů a devět zastupitelů, Piráti mají osm mandátů a Zelení a nezávislí tři zastupitele. Hnutí ANO získalo pět zastupitelů.


Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

4. prosince 2019 ve 21:19

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Další články
Nahoru