dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Pražská politika

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro obě zdravotnická zařízení musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.   

ÚPMD  požádal o investiční dotaci na obnovu vybavení oddělení šestinedělí a pořízení simulátorů. V současnosti řeší tíživou situaci na oddělení šestinedělí, které ročně ošetří 3 000 – 3 500 žen a 4 000 – 4 500 novorozenců s trvalým bydlištěm na území hlavního města. Oddělení šestinedělí a porodní sál nutně potřebuje obnovit zdravotnické prostředky pro novorozence a matky.

Jedná se např. o závěsné lékařské svítidlo na vyšetřovnu, ultrazvukový přístroj včetně sond, CTG sond, monitor fyziologických funkcí pro novorozence, přístroje pro měření tkáňové oxygenace, pulsní oxymetry pro monitoraci novorozenců a transkutánní monitor na měření transkutánních plynů.

ÚPMD je zároveň sídlem katedry gynekologie a porodnictví Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Ke zkvalitnění výuky přispěje Simulátor rodičky a Novorozenecký simulátor, které budou využity pro výuku studentů a zdravotních záchranářů.

IKEM požádal o investiční dotaci na zakoupení přístrojů pro lékařskou činnost a výzkum. Jde o EKG MQAC 5500HD, konvexní sondu, kardiosondu, tlakový monitor včetně doplňkových manžet, stolní chlazenou centrifugu, CO2 inkubátor s horkovzdušnou sterilizací, hlubokomrazící box a transmitery pro malá laboratorní zvířata. Pořízením přístrojů se zvýší úroveň lékařské péče, u výzkumu podmínky pro práci výzkumných pracovníků.

„Všechny poskytnuté prostředky jdou na vybavení, o které zmiňované ústavy samy požádaly. Máme tedy jistotu, že přispějí ke zlepšení péče o pacienty i k usnadnění práce zdravotních pracovníků. ÚPMD je také sídlem katedry gynekologie, zároveň tedy přispějeme i ke zkvalitnění výuky. Kvalifikovaní pracovníci jsou pro nás klíčoví, a proto mě dvojnásob těší, že Praha může tímto způsobem pomoci,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru