dnes
Pátek - skorojasno
17°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
18°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
17°C
Pražská politika

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro obě zdravotnická zařízení musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.   

ÚPMD  požádal o investiční dotaci na obnovu vybavení oddělení šestinedělí a pořízení simulátorů. V současnosti řeší tíživou situaci na oddělení šestinedělí, které ročně ošetří 3 000 – 3 500 žen a 4 000 – 4 500 novorozenců s trvalým bydlištěm na území hlavního města. Oddělení šestinedělí a porodní sál nutně potřebuje obnovit zdravotnické prostředky pro novorozence a matky.

Jedná se např. o závěsné lékařské svítidlo na vyšetřovnu, ultrazvukový přístroj včetně sond, CTG sond, monitor fyziologických funkcí pro novorozence, přístroje pro měření tkáňové oxygenace, pulsní oxymetry pro monitoraci novorozenců a transkutánní monitor na měření transkutánních plynů.

ÚPMD je zároveň sídlem katedry gynekologie a porodnictví Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Ke zkvalitnění výuky přispěje Simulátor rodičky a Novorozenecký simulátor, které budou využity pro výuku studentů a zdravotních záchranářů.

IKEM požádal o investiční dotaci na zakoupení přístrojů pro lékařskou činnost a výzkum. Jde o EKG MQAC 5500HD, konvexní sondu, kardiosondu, tlakový monitor včetně doplňkových manžet, stolní chlazenou centrifugu, CO2 inkubátor s horkovzdušnou sterilizací, hlubokomrazící box a transmitery pro malá laboratorní zvířata. Pořízením přístrojů se zvýší úroveň lékařské péče, u výzkumu podmínky pro práci výzkumných pracovníků.

„Všechny poskytnuté prostředky jdou na vybavení, o které zmiňované ústavy samy požádaly. Máme tedy jistotu, že přispějí ke zlepšení péče o pacienty i k usnadnění práce zdravotních pracovníků. ÚPMD je také sídlem katedry gynekologie, zároveň tedy přispějeme i ke zkvalitnění výuky. Kvalifikovaní pracovníci jsou pro nás klíčoví, a proto mě dvojnásob těší, že Praha může tímto způsobem pomoci,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

V Praze 3 vznikla nová koalice. Co k tomu řekli její členové?

13. června 2018 v 09:23

Koaliční krize na radnici Prahy 3 včera skončila. Zastupitelé na své řádné schůzi nejprve odvolali starostku Vladislavu Hujovou a následně starostou zvolili Alexandera Bellu z ODS.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

12. června 2018 ve 13:39

V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na...

Lokalita Janovská: Participační setkání se starostou Prahy 15 Milanem Wenzlem

7. června 2018 ve 22:46

Na základě požadavků občanů lokality z oblasti Janovská se 12. června koná setkání se starostou Prahy 15 Milanem Wenzlem.

Další články
Nahoru