dnes
Středa - dest
13°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
17°C
pozítří
Pátek - polojasno
19°C
Pražská politika

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro obě zdravotnická zařízení musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.   

ÚPMD  požádal o investiční dotaci na obnovu vybavení oddělení šestinedělí a pořízení simulátorů. V současnosti řeší tíživou situaci na oddělení šestinedělí, které ročně ošetří 3 000 – 3 500 žen a 4 000 – 4 500 novorozenců s trvalým bydlištěm na území hlavního města. Oddělení šestinedělí a porodní sál nutně potřebuje obnovit zdravotnické prostředky pro novorozence a matky.

Jedná se např. o závěsné lékařské svítidlo na vyšetřovnu, ultrazvukový přístroj včetně sond, CTG sond, monitor fyziologických funkcí pro novorozence, přístroje pro měření tkáňové oxygenace, pulsní oxymetry pro monitoraci novorozenců a transkutánní monitor na měření transkutánních plynů.

ÚPMD je zároveň sídlem katedry gynekologie a porodnictví Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Ke zkvalitnění výuky přispěje Simulátor rodičky a Novorozenecký simulátor, které budou využity pro výuku studentů a zdravotních záchranářů.

IKEM požádal o investiční dotaci na zakoupení přístrojů pro lékařskou činnost a výzkum. Jde o EKG MQAC 5500HD, konvexní sondu, kardiosondu, tlakový monitor včetně doplňkových manžet, stolní chlazenou centrifugu, CO2 inkubátor s horkovzdušnou sterilizací, hlubokomrazící box a transmitery pro malá laboratorní zvířata. Pořízením přístrojů se zvýší úroveň lékařské péče, u výzkumu podmínky pro práci výzkumných pracovníků.

„Všechny poskytnuté prostředky jdou na vybavení, o které zmiňované ústavy samy požádaly. Máme tedy jistotu, že přispějí ke zlepšení péče o pacienty i k usnadnění práce zdravotních pracovníků. ÚPMD je také sídlem katedry gynekologie, zároveň tedy přispějeme i ke zkvalitnění výuky. Kvalifikovaní pracovníci jsou pro nás klíčoví, a proto mě dvojnásob těší, že Praha může tímto způsobem pomoci,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru