Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Investice Prahy 15 do zeleně se během jara zaměří na několik oblastí
Zpřístupněná část parku u hostivařského hřbitova. Foto: P15

Investice Prahy 15 do zeleně se během jara zaměří na několik oblastí

Praha 15 provede jarní dosadbu stromů v dokončovaném parku se sadem u Hostivařského hřbitova. „Nově, zřejmě letos na podzim, budeme připraveni i na dosadbu lesa na jihozápadním okraji Prahy 15,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Zuzana Venclíková.

„Praha 15 průběžně monitoruje dřeviny na pozemcích, které má ve správě, a pokud se některý ze stromů stane pro své okolní nebezpečný, dochází k jeho pokácení. Z jiných důvodu se nekácí,“ pokračovala. 

Městská část bude provádět parkové úpravy zeleně dle finančních možností. „Znovu, podobně jako v několika minulých letech, se zaměříme na temná zákoutí, kde bude zeleň více otevřena pro oddech občanů,“ upřesnila Venclíková. 

I letos podle ní bude probíhat průběžná obměna mobiliáře na konci životnosti anebo, bude-li to potřeba, kvůli vandalismu. Nové lavičky budou letos doplněny i u některých zastávek MHD.

Od 1. ledna letošního roku došlo po novém výběrovém řízení na následujících několik let ke změně firem pečujících o zeleň. „Obecně jsme vázáni rozpočtem a v jeho limitech si musíme umět poradit a krok za krokem veřejnou zeleň vylepšujeme. Jeden lokální park jsme nedávno otevřeli a druhý je již téměř hotov,“ sdělila vedoucí odboru. 

Dvě území zeleně jsou podle ní nově v přípravě pro žádosti o financování ze státních fondů a patnáctá městská část má též požádáno o finanční podporu od hlavního města na rozvoj sídlištní zeleně. 

„Na jaro jsou běžné výdaje na údržbu zeleně v tomto období na pozemcích ve svěřené péči městské části přibližně dva miliony korun,“ dodala Zuzana Venclíková. 


Autor: puc

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

V Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči se uklízelo

11. dubna 2024 v 07:33

Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu Ukliďme Česko. Pro místo velkého jarního úklidu si letos tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči.

Praha 4: Poznejte Příběhy našich sousedů

10. dubna 2024 v 19:10

Čtrnáct pamětníků, do jejichž života zasáhly dějiny 20. století, vyprávělo své životní zkušenosti žákům základních škol.

Další články
Nahoru