Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Intervenční tým odvezl muže bez domova do denního centra

Pomoc můžete poskytnout jen tomu, kdo o ni stojí. První pomocnou ruku muž bez domova odmítl, druhou už ne.

Do prodejny Albert na Černém Mostě vyjížděla ve středu dopoledne hlídka strážníků prověřit problémy s osobou bez domova. Podle ostrahy prodejny se měl muž od rána opakovaně dožadovat zahřátí v prodejně.

Byl viditelně promrzlý, ve špatném zdravotním stavu, proto mu přivolali záchrannou službu. Převoz do nemocnice však odmítl. O několik hodin později se do prodejny znovu vrátil, proto se s žádostí o pomoc obrátili tentokrát na strážníky.

Stav muže oblečeného jen do džín a lehké bundy byl skutečně vážný. Nebyl schopen chůze, nemluvil, jen něco nesrozumitelně mumlal. Strážníci ho zabalili do izotermické fólie a posadili na karton, který zajistili pracovníci prodejny.

Hlídka se spojila s Centrem sociálních služeb Praha, se kterým dlouhodobě městská policie spolupracuje. Muže si následně převzal intervenční tým a odvezl ho do denního centra.


Autor: TZ, red

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Včera v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru