dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Interaktivní výstava: Merkur není jen planeta

Na Chvalském zámku můžete navštívit letní a prázdninovou interaktivní výstavu s názvem Merkur není jen planeta, která se koná od 25. června do 28. srpna, denně od 9 do 17 hodin a otevřeno je i pondělky a státní svátky 5. a 6. 7.

Navštivte velké modely postavené z dílků stavebnice Merkur, dílničku pro volnou stavbu i ukázky robotiky. Výstava je určena dětem i dospělým, můžete si vyzkoušet různé statické i funkční modely a zkusit si některé postavit sami.

Dozvíte se mnoho i o historii Merkuru, ale můžete si i hrát v herně inspirované touto stavebnicí, kde najdete jedinečnou prolézačku ve stylu Merkuru.

Vstupné na výstavu Merkur není jen planeta: dospělí 70 Kč; děti 3–15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let – 40 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + až 3 děti) 190 Kč.

Stavebnice Merkur založená na principu dílků z dírkovaného plechu, které se k sobě šroubují, je původní český vynález. Není jen stavebnicí na hraní, při které si děti trénují motoriku, fantazii a zručnost. Lze z ní sestavit velké množství mechanických i elektrických strojů od těch jednoduchých až po programovatelné roboty. Je skvělou výukovou pomůckou pro technické předměty jako fyzika, mechanika, elektronika atp.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru