dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Instruktor plavání nechápe, kde holčičky na obvinění ze zneužití přišly
Ilustrační foto: freeimages

Instruktor plavání nechápe, kde holčičky na obvinění ze zneužití přišly

Osmadvacetiletý instruktor plavání obžalovaný ze znásilnění dvou holčiček dnes odmítl obžalobu a řekl, že nechápe, kde děti z mateřské školy na obvinění přišly. Muž podle obžaloby zneužil dívky na plaveckém kurzu. Znalci uvedli, že netrpí deviací. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Kauzu řeší Městský soud v Praze.

Mladík řekl, že obvinění nechápe. „Nestalo se to," dodal. Měl prý na starost sedm dětí, které učil plavecké styly, a nic mimořádného se podle něj nestalo. Bazén byl také prý neustále pod dohledem učitelky a kolem jsou kamery. Mladík si přivydělával jako instruktor zhruba 10 let. Jeho působení se obešlo bez stížností, neměl ani problémy s rodiči. Má také čistý trestní rejstřík a policie nenašla v jeho notebooku nic závadného.

Znalci z oboru psychologie a psychiatrie řekli, že muž netrpí duševní chorobou, jeho chování a psychické funkce jsou v normě. „Je schopen rozlišovat mezi tím, co se má a co se nesmí. Věrohodnost je dobrá. Není tam deviace," řekl jeden ze znalců. Situaci popsanou obžalobou považuje za nesrozumitelnou.

Instruktor podle obžaloby znásilnil holčičky loni 10. dubna v hloubětínském bazénu. Údajně jim odhrnul plavky a osahával je v rozkroku.

Vyšetřovatelé tvrdí, že muž využil psychické i fyzické bezbrannosti svěřených dívek, které se obě narodily v roce 2008 a které mu byly svěřeny k dozoru a výuce. Zatímco byly dívky ve vodě u kraje bazénu, instruktor stál na břehu, odkud je prý osahával. Jedné navíc údajně zasunul prsty do pochvy, což trestní právo vyhodnocuje jako „způsob srovnatelný se souloží".


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru