Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Instalace Siemens EQube na Signal Festivalu

Siemens instalace bude k vidění v rámci Signal Festivalu v ulici v Celnici od 12. do 15. října, vždy od 19 do 24 hodin.

Siemens EQube představuje audiovizuální instalaci na pomezí abstraktního umění vytvořeného člověkem a strojově dokonalé technologie. Tato instalace vyzývá návštěvníky, aby vstoupili do útrob kávovaru Siemens a objevovali tak svět kávy, stejně jako proces vzniku kávových nápojů. Instalace je inspirována technologií barista Mode, která umožňuje vyladit každý aspekt přípravy kávy.

Na třech velkých LED stěnách o celkových rozměrech 15×2,5 metrů se odehrává projekce, která kombinuje částice představující kávová zrna s technologickými prvky kávovaru, autentickým zvukovým doprovodem i vůní. Tato instalace vznikla v komerční spolupráci se Siemens domácí spotřebiče, a není součástí kurátorského obsahu Signal Festivalu.

Umělecké propojení

A právě pro toto umělecké ztvárnění si Siemens vybral ke spolupráci Innovate studio propojující značky s prožitky. Jeho tvorba totiž sahá od instalací přes živé akce nebo zážitkové aktivity, až po strategické komunikační koncepty. Innovate působí na trhu již přes dvacet let a po celý ten čas pomáhá lokálním i mezinárodním značkám, aby byly vidět. Za svou práci již získalo celou řadu oborových ocenění.

Alex J. Jindrák je multidisciplinární umělec a kreativec. Stojí za několika uměleckými i komerčními projekty. Na poli CGI a digitálního umění se pohybuje více než patnáct let. Tvoří pod značkou modified.studio, která v sobě skrývá vrstvy AR, XR, Immersive, CGI, Design a ART.

V současné době tvoří také digitální umělecké duo se svou ženou, malířkou Lu Jindrák Skřivánkovou. Společně vystupují pod pseudonymem GMA (Genetically Modified Art).

Veškeré informace o instalaci Siemens na Signal Festivalu získáte zde: https://www.signalfestival.com/instalace/siemens-eqube/


Autor: Cen

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru