Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
innogy výrazně zlevňuje plyn před topnou sezónou
Topná sezóna trvá od jara do podzimu v závislosti na počasí. Ilustrační foto: archiv

innogy výrazně zlevňuje plyn před topnou sezónou

Vytápění zemním plynem pro nastávající topnou sezónu vyjde stávající zákazníky innogy se smlouvou na dobu neurčitou výrazně levněji. Ve srovnání s platným vládním cenovým stropem bude nová cena innogy o 18 procent nižší. Informoval o tom mluvčí innogy v ČR Martin Chalupský. Nový ceník plyn Standard vstoupí v platnost už od začátku října.  

„V letošním roce zlevňujeme plyn už podruhé. Plníme slib, který jsme dali našim zákazníkům v průběhu roku a pozitivní cenové efekty z klesajících nákupních cen na evropských velkoobchodních trzích promítáme našim zákazníkům do jejich koncových cen za komoditu. Vůči cenovému stropu je nová cena o téměř pětinu nižší a měsíční náklady na vytápění průměrného domu klesnou o skoro sedm set korun,“ uvedl David Konvalina, ředitel maloobchodu innogy. 

Čtyřčlenná domácnost, která plynem vytápí průměrný rodinný dům a ohřívá teplou vodu, tak díky aktuálnímu zlevnění u innogy ušetří 8 tisíc korun ročně ve srovnání s cenovým stropem. Rodina v třípokojovém bytě ušetří 3 500 korun. 

Výrazné zlevnění plynu umožňuje pozitivní vývoj velkoobchodních cen na evropských trzích. „Postupně pro naše zákazníky přikupujeme levnější plyn a průběžně snižujeme ceny na základě příznivých forwardových nákupů na evropském trhu. Mimo jiné nám to také umožnilo nabídnout nové výhodnější smlouvy všem zákazníkům, kterým by ceny po Novém roce vyskočily nad stropy,“ pokračoval Konvalina. 

„Nabídku s produktem Restart už jsme všem doručili a je o ni velký zájem. Zákazníci, kteří na náš dopis nebo e-mail ještě nereagovali, mají čas na zajištění nižších cen ještě do konce srpna, pokud nám vrátí podepsané smlouvy poštou, a do šestého září, pokud nabídku akceptují elektronicky,“ dodal.


Autor: Cen

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Konference o kyberbezpečnosti

22. srpna 2023 v 09:00

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze organizuje jubilejní 25. ročník jedné z největších a nejvýznamnějších mezinárodních konferencí v oblasti kybernetické bezpečnosti, přesněji kryptologie a bezpečnosti vestavných systémů, Cryptographic Hardware and Embedded Systems...

Další články
Nahoru