Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
innogy: Temné vidění na Noir Film Festivalu
Český Šternberk nabídne Noir Film Festival. Foto: Innogy

innogy: Temné vidění na Noir Film Festivalu

V druhé polovině prázdnin se můžete vydat na Český Šternberk a dívat se na snímky promítané na Noir Film Festivalu. Letos se koná od 24. do 27. srpna.

nir-festival-23 Pokud chcete vyrazit na festival, můžete si koupit pas nebo vstupenky na jednotlivé projekce. Festival má nádhernou atmosféru, například sál innogy je umístěn v bývalé gotické kuchyni. 

Co se bude letos promítat
Například třídílná série Davida Ondříčka Král Šumavy: Fantom temného kraje, kterou můžete srovnat s Kachyňovým Králem Šumavy, který je rovněž součástí festivalového programu. Můžete také zažít argentinský noir nebo zavzpomínat na noirově laděné snímky o Batmanovi. Kdo je lepší, Tim Burton nebo Christopher Nolan? Anebo je lepší nebrat vše tak vážně a zkusit se podívat na Batmana v Lego verzi?

Český noir
Festival nezapomněl ani na český noir a jedna z programových sekcí nese název Češi v Hollywoodu. Můžete se znovu podívat na Dvanáct rozhněvaných mužů, na Hlídače č. 47 či na Přelet nad kukaččím hnízdem.

Za zkoušku také stojí novinářský noir z 50. let, v němž uvidíte Kirka Douglase či Humphreyho Bogarta.

Po vystoupání nahoru na hrad se můžete zastavit na nádvoří Hany Maciuchové. Dejte si kafe nebo drink a kochejte se pohledem na klikatící se Sázavu.Autor: Alo

Jaká je pro letošek nejmódnější obuv pro ni i pro něj? Trendy v roce 2023

24. září 2023 ve 20:45

Každý nový rok přináší nové módní trendy – a to platí bezesporu i pro obuv. Ani rok 2023 nepředstavoval výjimku. Podívejme se proto na nejnovější trendy v obuvi určené pro dámy i pro pány. Jaké kousky stojí za to mít v botníku? Víme o nich a rádi vám prozradíme, které...

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

22. září 2023 v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Další články
Nahoru