Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
innogy: Temné vidění na Noir Film Festivalu
Český Šternberk nabídne Noir Film Festival. Foto: Innogy

innogy: Temné vidění na Noir Film Festivalu

V druhé polovině prázdnin se můžete vydat na Český Šternberk a dívat se na snímky promítané na Noir Film Festivalu. Letos se koná od 24. do 27. srpna.

nir-festival-23 Pokud chcete vyrazit na festival, můžete si koupit pas nebo vstupenky na jednotlivé projekce. Festival má nádhernou atmosféru, například sál innogy je umístěn v bývalé gotické kuchyni. 

Co se bude letos promítat
Například třídílná série Davida Ondříčka Král Šumavy: Fantom temného kraje, kterou můžete srovnat s Kachyňovým Králem Šumavy, který je rovněž součástí festivalového programu. Můžete také zažít argentinský noir nebo zavzpomínat na noirově laděné snímky o Batmanovi. Kdo je lepší, Tim Burton nebo Christopher Nolan? Anebo je lepší nebrat vše tak vážně a zkusit se podívat na Batmana v Lego verzi?

Český noir
Festival nezapomněl ani na český noir a jedna z programových sekcí nese název Češi v Hollywoodu. Můžete se znovu podívat na Dvanáct rozhněvaných mužů, na Hlídače č. 47 či na Přelet nad kukaččím hnízdem.

Za zkoušku také stojí novinářský noir z 50. let, v němž uvidíte Kirka Douglase či Humphreyho Bogarta.

Po vystoupání nahoru na hrad se můžete zastavit na nádvoří Hany Maciuchové. Dejte si kafe nebo drink a kochejte se pohledem na klikatící se Sázavu.Autor: Alo

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Diskuze s Vojtěchem Voseckým v Green Apéro

12. května 2024 v 08:31

Spletitými cestami cirkulární ekonomiky vás ve středu 15. května provede Vojtěch Vosecký, přední evropský odborník na oběhové hospodářství.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Květinový den ve SVČ Jednička

10. května 2024 v 08:51

Do Českých dnů proti rakovině, každoročně pořádané Ligou proti rakovině Praha, se do veřejné sbírky na podporu prevence rakoviny prsu od loňského roku zapojuje i SVČ1.

Zacvičte si doma nebo v kanceláři s innogy

9. května 2024 v 09:34

Také prosedíte téměř celý den za počítačem a bolí vás záda nebo za krkem? Tak až si půjdete příště udělat kávu do kuchyňky, nekoukejte do mobilu a protáhněte se.

Další články
Nahoru