Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Byznys

innogy stále dodává energii české kultuře

V nadcházející 16. sezoně projektu innogy – energie českého filmu bude energetická společnost koprodukovat čtyři hrané snímky. V roce 2021 finančně podpoří filmy Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrika Hartla, Cesta domů Tomáše Vorla, Ostrov Rudolfa Havlíka a Stínohra Petera Bebjaka.

Do kin vstoupí společně se snímkem Zátopek Davida Ondříčka, který za přispění innogy vznikl již letos a jehož premiéra se přesouvá kvůli koronavirové situaci na srpen 2021. innogy jako dlouhodobě jeden z nejvýznamnějších partnerů českého filmu dosud pomohla na plátna kin osmi desítkám celovečerních filmů a do rozvoje tuzemské kinematografie vložila více než 350 milionů korun.

„Letošní rok se bohužel nesl ve stínu koronavirové epidemie s mnoha omezeními. Přes to, že se nekonal 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, považuji za úspěšný projekt filmovou přehlídku TADY VARY ve vašem kině. Šlo o důstojnou alternativu, která pobavila přes 36 tisíc lidí. Velmi nás také potěšilo drama Nabarvené ptáče, které na sebe strhlo zaslouženou pozornost nejen u nás, o čemž svědčí devět sošek českých lvů, ale i v zahraničí. Každopádně českou kulturu nenecháváme na holičkách. Letos jsme ji podpořili částkou 25 milionů korun a pro příští rok máme na vybrané projekty připravený obdobný rozpočet. Kromě karlovarského festivalu chceme poskytnout podporu i Cenám české filmové kritiky a Českým lvům,“ uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika.

S Českou televizí a Barrandov Studio bude innogy spolupracovat nejen v oblasti rozvoje české filmové tvorby, ale také při činnosti společné FILMOVÉ NADACE. Každoročně vyhlašovaná scenáristická soutěž si získala zasloužené renomé. Uzávěrka dalšího kola bude 28. února 2021 ve dvou kategoriích (hlavní kategorie a Hvězda zítřka). Za 15 let nadace podpořila 105 autorů částkou téměř 11 milionů korun. Divákům se dosud představilo 14 filmů natočených podle oceněných scénářů.

O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti téměř třiceti připravovaných filmových projektů. „Při podpoře jednotlivých snímků vycházíme z našich prověřených kritérií. Jsou jimi finanční zajištění projektu, smlouva o koprodukci s televizí a samozřejmě i divácký a umělecký potenciál daného filmu,“ připomněl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR.

Premiéra komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel režiséra a scenáristy Patrika Hartla je zatím naplánovaná na březen 2021. Děj pojednává o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. V hlavních rolích se představí Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák nebo Martin Hofmann.

Vztahové drama Cesta domů režiséra a scenáristy Tomáše Vorla bude mít premiéru v dubnu příštího roku. Třetí a poslední díl lesní trilogie (Cesta z města, Cesta do lesa) přináší příběh mladé rodiny, která žije na samotě v hájovně. Hlavní role ztvární Tomáš Vorel ml., Lucie Šteflová, Milan Šteindler nebo Tomáš Hanák.

V září bude mít premiéru romantická komedie Ostrov režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Diváci před filmovým plátnem zjistí, co se stane, když se dva lidé rozcházejí, ale nakonec skončí nedobrovolně na exotickém ostrově. Do hlavních rolí byli obsazeni Petra Hřebíčková a Jiří Langmajer.

Kriminální drama Stínohra v režii Petera Bebjaka se na plátnech tuzemských kin objeví v říjnu 2021. Děj vypráví o pocitu viny, ale také o vydání se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Před kamerou se sešli Milan Ondrík, Leona Skleničková, Vladimír Javorský nebo Kristýna Frejová.

V letošním roce mohli diváci zaznamenat innogy jako koproducenta psychologicky laděného dramatu Modelář Petra Zelenky, černé romantické hudební komedie Bourák Ondřeje Trojana a dokumentu K2 vlastní cestou Jany Počtové. Energetická společnost je koprodukčně podepsaná pod hity, jakými jsou Anděl Páně 2, Teorie tygra, Líbáš jako Bůh nebo Ženy v pokušení.

Na energii od innogy se může spoléhat nejen český film. Důkazem je dlouhodobá podpora Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro a Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného, stejně jako festivalu Mezi ploty.


Autor: TZ, red

PVK obhájily certifikát protikorupčního managementu

15. října 2021 v 08:12

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly kontrolním auditem systému protikorupčního managementu AbMS dle ISO 37001 certifikovaného společností Bureau Veritas.

Ceny plynu od innogy se od listopadu upraví

14. října 2021 v 10:55

Největší tuzemský dodavatel plynu innogy Energie upraví od 20. listopadu ceny zemního plynu. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky se u základního produktu Standard zvýší v průměru o 10,6 procenta. Důvodem pro úpravu ceníků je aktuální dramatický růst ceny komodity...

V režimu dodavatele poslední instance přebírá innogy první zákazníky

13. října 2021 v 10:49

Od neděle 10. října přešli první odběratelé zemního plynu do režimu dodavatele poslední instance (DPI). Tuto povinnost, která garantuje spolehlivé dodávky zemního plynu pro domácnosti, bude zajišťovat v distribuční síti GasNet, s.r.o. společnost innogy Energie, s.r.o.

innogy eviduje velký zájem o převod energií

8. října 2021 v 07:50

Tisíce odběratelů energií po celém Česku aktuálně řeší akutní problém s dodávkami energií. Někteří jejich stávající dodavatelé jsou kvůli dramatickému růstu cen energií na velkoobchodních trzích v problémech a snaží se svých zákazníků buď zbavit, nebo je velmi rychle převést na výrazně dražší...

Na trh přichází limitovaná edice vína cava Codorníu

4. října 2021 v 06:25

Šumivé víno se hodí k jakémukoliv ročnímu období i události. Společnost Premier Wines & Spirits nyní přišla se speciální limitovanou edicí nápoje cava Codorníu Limited Edition Brut Reserva.

Platební morálka živnostníků se zlepšuje

22. září 2021 v 10:52

Na konci června letošního roku mělo v Česku úvěr od bank a nebankovních finančních institucí 141 608 živnostníků. Jejich celkový dluh činil 116,4 miliardy korun, z toho nebyly řádně spláceny pouze 2 miliardy, tedy 1,7 %. Své dluhy nezvládalo řádně splácet 6,5 tisíce živnostníků, o 200 (o 3 %) méně...

Veolia zahajuje topnou sezónu

22. září 2021 v 08:05

S příchodem chladnějšího počasí skupina Veolia Energie zahajuje topnou sezónu. Postupně začala dodávat teplo ve všech regionech. Ve srovnání s minulým rokem je to o pár dní dříve. Během celého léta probíhaly kontroly a opravy i rozsáhlé rekonstrukce potrubí a také další ekologizace a dekarbonizace...

Další články
Nahoru