Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
innogy: prioritou je bezpečnost milionů lyžařů
Projekt innogy – energie českého lyžování v prosinci 2022 zahajuje 18. sezonou. Foto: archiv

innogy: prioritou je bezpečnost milionů lyžařů

Svou již 18. sezonu letos v prosinci odstartuje dlouhodobý projekt innogy – energie českého lyžování. Program zahájený v roce 2005 se zaměřuje na všestrannou podporu tuzemského rekreačního lyžování a zvyšování bezpečnosti sportování ve 13 lyžařských areálech napříč republikou. Jeho neméně významnou součástí je podpora hendikepovaných lyžařů a partnerství innogy s reality show S ČT sport na vrchol.

„V lyžařských areálech innogy jsme v loňské sezoně přivítali téměř 2,3 milionu návštěvníků. I přes covidová opatření a úbytek hostů ze zahraničí se dostala návštěvnost jen mírně pod dlouhodobý normál,“ uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika, a dodal: „Prioritou našich aktivit je maximální bezpečnost a informovanost lyžařů. Proto jsme za dobu trvání projektu podpořili nákup nového vybavení za více než čtvrt miliardy korun. Vítáme také nejrůznější šetrná řešení, která skiareály zavádějí. Ať už to jsou třeba akumulační nádrže na zachycení povrchové vody, technologie pro monitoring výšky sněhu nebo modernizace zasněžovacích zařízení s cílem vyšší účinnosti, menší spotřeby energie či nižší hlučnosti.“

V partnerských areálech innogy dosud nainstalovala přes 7000 kusů bezpečnostních a orientačních systémů. To představuje namátkou více než 1800 bezpečnostních sítí na sjezdovkách, téměř 700 bezpečnostních matrací, bezmála 1400 bezpečnostních tyčí, takřka 100 nových či rekonstruovaných panoramatických map nebo přibližně stejný počet elektronických informačních systémů. Od zahájení projektu bylo v jednotlivých areálech rovněž nainstalováno přes 2500 orientačních značení na sjezdové a běžecké tratě a více než sto cedulí zaměřených na vhodné chování lyžařů na sjezdovkách – tzv. FIS pravidla. Zásadám bezpečného lyžování se věnují také edukační spoty, kterých se na obrazovkách všech areálů jen v loňské sezoně odvysílalo přes 475 000.

Velmi viditelnou aktivitou projektu je spolupráce na realizaci sportovní reality show S ČT sport na vrchol. Ta se věnuje amatérským lyžařům a těší se velkému zájmu nejen aktivních účastníků, ale i diváků.

„V roce 2023 se bude konat již 12. ročník soutěže. Za dobu trvání této unikátní akce se před kamerami České televize představilo 8500 soutěžících v dresu innogy. Speciálně pro děti je to vždy úžasný zážitek, protože se mohou spolehnout na rady profesionálních trenérů. Atmosféra při každém závodě, zejména pak při paralelním slalomu, je doslova elektrizující. A odhodlání zvítězit je u mnohých borců téměř na úrovni vrcholových sjezdařů,“ připomněl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Pozitivní vztah k lyžování podporuje innogy u svých zákazníků také prostřednictvím innogy Karty, která zajišťuje milovníkům bílých plání ve všech 13 partnerských skiareálech dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti. Majitelé innogy Karty s ní ale mohou čerpat další výhody, jako jsou slevy na české filmy v síti multikin CineStar a Golden Apple Cinema, slevy při pořízení zájezdů s CK FISCHER, CK NEV-DAMA a EXIM tours a slevy při nákupu vstupenek do expozic a prostor Dolní oblasti Vítkovice a Světa techniky v Ostravě. innogy Karta je k dispozici zdarma a objednat si ji lze třeba přes zákaznický portál innosvět. 

Partnerské areály innogy:
•    Bedřichov
•    Bílá v Beskydech
•    Černý Důl
•    Deštné v Orlických horách
•    Dolní Morava
•    Černá hora (Janské Lázně)
•    Klínovec
•    Lipno
•    Pec pod Sněžkou
•    Severák
•    Špičák
•    Špindlerův Mlýn
•    Tanvaldský Špičák


Autor: Hla

Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

21. června 2024 v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Férový zaměstnavatel roku je innogy

21. června 2024 ve 12:42

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee, se společnost innogy umístila na 1. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projektů zaměstnanců PVK

20. června 2024 v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Bezpečná a moderní železnice: To je posláním centra v Dětenicích

17. června 2024 ve 13:32

Fakulta dopravní ČVUT v Praze a společnost AŽD dnes, 17. června, slavnostně otevřely nové moderní Kompetenční centrum Dětenice. Specializované výukové pracoviště zejména pro studenty železničních oborů vzniklo na experimentální trati Kopidlno – Dolní Bousov v Královéhradeckém kraji za necelých...

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

Další články
Nahoru