Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ByznysKoronavirus

innogy poskytla ohroženým seniorům a handicapovaným pomoc milion korun

Společnost innogy vyčlenila z aktuálního rozpočtu na projekty sociální odpovědnosti částku jeden milion korun na okamžitou pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel postiženým současnou koronavirovou krizí. Pomoc půjde domovům seniorů a organizacím, které o ně nebo o handicapované občany pečují.

Finanční prostředky budou k dispozici okamžitě prostřednictvím partnerských charitativních organizací Život 90 a Nadace Charty 77 – Konto Bariéry, s nimiž innogy dlouhodobě spolupracuje.

„Naší prioritou je v současné komplikované situaci zajistit především spolehlivé dodávky energií a kontinuální péči o naše zákazníky. Na tom pracují všichni zaměstnanci s opravdu velkým nasazením. Stejně, jako asi všichni, sledujeme dramatickou situaci, ve které se ocitají ti nejohroženější, tedy senioři. Proto jsme se rozhodli okamžitě vyčlenit z našeho rozpočtu částku milion korun pro zajištění akutních potřeb nejohroženějších skupin,“ řekl předseda představenstva společnosti innogy Česká republika Tomáš Varcop.

„Je potřeba nejen průběžně nakupovat těžko dostupné ochranné pomůcky pro sociální pracovníky, kteří o seniory a handicapované pečují, ale také pomoci zajistit nákladné testy v zatím nezasažených domovech, pomoci pořizovat nouzové zdravotní a jiné vybavení, zajistit posílení krizových linek pomoci, stejně jako zajistit péči o ohrožené v jejich izolacích. Naše prostředky jsou již deponovány na účty partnerských organizací a jsou dostupně okamžitě bez zbytečné administrativy či jiných komplikací,“ pokračoval.

Společnost innogy je podle něj v rámci sociální odpovědnosti a pomoci potřebných velmi aktivní již mnoho let a jen za posledních pět let poskytla finanční dary v řádu desítek milionů korun.

„Flexibilní reakce na současnou situaci je logickým krokem, který zajistí efektivní využití našich prostředků, které každoročně rozdělujeme mezi stovky žadatelů. Všechny kroky aktuální pomoci innogy konzultuje se svými dlouholetými profesionálními partnery v oblasti charity a prostředky průběžně směřuje tam, kde aktuálně chybí,“ dodal Tomáš Varcop.


Praha 13 promíjí místním podnikatelům poplatky z ubytování o další měsíc

Dnes ve 21:56

Vedení Prahy 13 v rámci si uvědomuje složitou situaci podnikatelů, nově prodlužuje dobu, kdy nemusí hradit poplatky z ubytování do konce května.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

Dnes v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Včera v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Letos vzniká více firem než loni

Včera v 08:32

Letos bylo v České republice zaregistrováno 8 025 nových firem. To je zhruba stejně jako ve srovnatelném období roku 2019 a o 7 % víc než loni. Celkový počet firem v ČR vzrostl na 523 186. Informace dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode A Dun & Bradstreet...

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Včera v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

Další články
Nahoru