Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - oblacno -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ByznysKoronavirus

innogy poskytla ohroženým seniorům a handicapovaným pomoc milion korun

Společnost innogy vyčlenila z aktuálního rozpočtu na projekty sociální odpovědnosti částku jeden milion korun na okamžitou pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel postiženým současnou koronavirovou krizí. Pomoc půjde domovům seniorů a organizacím, které o ně nebo o handicapované občany pečují.

Finanční prostředky budou k dispozici okamžitě prostřednictvím partnerských charitativních organizací Život 90 a Nadace Charty 77 – Konto Bariéry, s nimiž innogy dlouhodobě spolupracuje.

„Naší prioritou je v současné komplikované situaci zajistit především spolehlivé dodávky energií a kontinuální péči o naše zákazníky. Na tom pracují všichni zaměstnanci s opravdu velkým nasazením. Stejně, jako asi všichni, sledujeme dramatickou situaci, ve které se ocitají ti nejohroženější, tedy senioři. Proto jsme se rozhodli okamžitě vyčlenit z našeho rozpočtu částku milion korun pro zajištění akutních potřeb nejohroženějších skupin,“ řekl předseda představenstva společnosti innogy Česká republika Tomáš Varcop.

„Je potřeba nejen průběžně nakupovat těžko dostupné ochranné pomůcky pro sociální pracovníky, kteří o seniory a handicapované pečují, ale také pomoci zajistit nákladné testy v zatím nezasažených domovech, pomoci pořizovat nouzové zdravotní a jiné vybavení, zajistit posílení krizových linek pomoci, stejně jako zajistit péči o ohrožené v jejich izolacích. Naše prostředky jsou již deponovány na účty partnerských organizací a jsou dostupně okamžitě bez zbytečné administrativy či jiných komplikací,“ pokračoval.

Společnost innogy je podle něj v rámci sociální odpovědnosti a pomoci potřebných velmi aktivní již mnoho let a jen za posledních pět let poskytla finanční dary v řádu desítek milionů korun.

„Flexibilní reakce na současnou situaci je logickým krokem, který zajistí efektivní využití našich prostředků, které každoročně rozdělujeme mezi stovky žadatelů. Všechny kroky aktuální pomoci innogy konzultuje se svými dlouholetými profesionálními partnery v oblasti charity a prostředky průběžně směřuje tam, kde aktuálně chybí,“ dodal Tomáš Varcop.


Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Dnes v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Dnes v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Dnes v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Dnes v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Dnes v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

Včera v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

Včera ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru