Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

innogy pomůže z nadstropových cen i neaktivním zákazníkům

S koncem platnosti vládních cenových stropů už žádnému zákazníkovi innogy nehrozí návrat vysokých krizových cen energií. Dodavatel energií innogy pomůže všem svým zákazníkům, kteří si zafixovali ceny elektřiny či plynu v období vrcholící energetické krize. Naprostá většina z nich už si zajistila levnější dodávky energií v létě a na podzim. Informoval o tom Martin Chalupský, tiskový mluvčí innogy v ČR. Společnost innogy má podle něj nakonec řešení také pro neaktivní zákazníky, kteří nereagovali na předloženou nabídku Restart s výrazně nižší cenou.

V rámci mimořádné kampaně Restart innogy oslovila přes dvě stě tisíc zákazníků, kterým od ledna hrozil návrat cen nad vládní stropy. Od srpna do listopadu podepsala novou výhodnější smlouvu drtivá většina z nich a na původních vysokých cenách zůstalo jen několik tisíc zákazníků.

 Mezi neaktivními jsou i ti, kterým končí fixované smlouvy v lednu, a automaticky získají výhodnější ceny nebo tzv. sporákáři, kde rozdíl mezi novou a starou cenou je minimální, pouze v řádu desetikorun.

„Nakonec jsme se rozhodli snížit ceny i neaktivním zákazníkům, právě na úroveň cenových stropů. Energetická krize vystřelila ceny energií na extrémní úrovně a aktuální klesající nákupní ceny nám umožní snížit ceny i těmto zákazníkům. Tuto pomoc vnímáme jako poslední reakci na energetickou krizi. Předpokládáme, že další pomoc státu či energetických firem v oblasti cen komodity už nebude potřeba,” uvedl David Konvalina, ředitel maloobchodu innogy.


Autor: TZ, red

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru