Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
innogy pomáhá handicapovaným lyžařům již sedmnáctým rokem
Společnost podporuje tuzemské lyžaře, včetně handicapovaných. Foto: innogy

innogy pomáhá handicapovaným lyžařům již sedmnáctým rokem

V rámci jednoho ze zásadních projektů, který nese název innogy – energie českého lyžování, se společnost snaží podporovat co nejvíce tuzemských lyžařů, tedy i těch handicapovaných. Centrum handicapovaných lyžařů (CHL) funguje od roku 2001 a innogy je jeho hlavním partnerem od roku 2005.

CHL se zaměřuje na lyžování tělesně postižených bez rozdílu věku i typu handicapu. Hlavním cílem je zpřístupnit volnočasovou aktivitu a sport všem handicapovaným bez ohledu na sociální zázemí a stupeň postižení, vytrhnout handicapované z poúrazové pasivity a odevzdanosti nenásilnou a přirozenou formou v prostředí svých přátel a rodiny.

Své služby poskytuje převážně mladým lidem a dětem po těžkých úrazech páteře, klientům s vrozenými handicapy nebo s následky po onemocnění pohybového aparátu.

Kurzy především pro děti
innogy podporuje organizování výukových lyžařských kurzů pro lidi s různým typem zdravotního postižení a je hlavním partnerem výukového programu CHL. Každoročně se do výukových lyžařských kurzů zapojí přes sto lidí, především postižených dětí prakticky z celé republiky.

Základnou pro pořádání výukových kurzů jsou některé z partnerských areálů, konkrétně pak Janské Lázně, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. Kurzy jsou víkendové a týdenní, trvají od prosince až do dubna a jsou výjimečnou příležitostí pro rodiny s tělesně postiženými dětmi, jak výrazně zlepšit kvalitu jejich života.

CHL je také spoluorganizátorem Mistrovství ČR handicapovaných lyžařů a mezinárodních závodů organizovaných pod patronací International Paralympic Committee. Je začleněno do struktury Svazu lyžařů ČR.

Co je to monoski?
Monoski je speciální sportovní nářadí, jež kompenzuje fyzický handicap jedince a umožňuje mu zařadit se mezi „zdravou“ lyžařskou veřejnost. Pomáhá k odbourávání psychických stresů ze sněhových překážek a umožňuje tělesně postiženému užít si sport a pohyb na sněhu, zdokonalovat cit pro rovnováhu, stejně jako se pohybovat v realitě přírodního bariérového prostředí.

Monoski se skládá z jedné běžné lyže, na které je upevněna v silném vázání nosná konstrukce s tzv. skořepinou, v níž je lyžař posazen. Stabilitu udržuje monolyžař pomocí tzv. stabilizátorů, což jsou zkrácené, speciálně upravené francouzské hole zakončené krátkými lyžemi.


Autor: TZ, red

Chráněná dílna dostala podporu, přispět můžete i vy

23. března 2024 v 07:33

Projekt chráněné dílny podpořil Nadační fond Veolia v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! Chráněná dílna Mistka Sewing v Havířově se zaměřuje především na šití ekologických obalů na chleba, svačiny, ovoce či zeleninu.

Pečujte o poškozenou pokožku a pomozte přírodě

7. března 2024 ve 12:44

Propolis je zázrakem včelího umění, má antibakteriální účinky, podporuje hojení a pečuje o poškozenou pokožku. Dopřejte si přírodní medovou péči.

Udělat dobrý skutek můžete kdekoli

8. února 2024 v 10:42

Udělat dobrý skutek pro přírodu můžete, ať už sedíte v práci, jedete v tramvaji, nebo odpočíváte doma. Koupí certifikátu pomůžete vykoupit české mokřady, které by se jinak proměnily v suché pláně a certifikát může být i krásným dárkem.

Mokřady pro lidskou pohodu

7. února 2024 v 10:56

Světový den mokřadů se slaví 2. února. Tématem letošního roku je Wetlands and human wellbeing, tedy mokřady pro lidskou pohodu. Český svaz ochránců přírody již 21 let vykupuje za podpory veřejnosti přírodně cenná místa, která následně ve spolupráci s místními pozemkovými spolky chrání či obnovuje....

Vánoční bazáárek 2023 pomohl dvěma chlapcům

20. ledna 2024 v 07:36

Výtěžek z dobročinné charitativně- kulturní akce Vánoční bazáárek 2023, kterou již 9tým rokem pořádal Nadační fond Šestý smysl  za podpory radnice Prahy 6 činil 134 670 korun. Obdarováni byli dva 6letí chlapci z Prahy 6.

Praha 2: Darujte potraviny na náměstí Míru

19. prosince 2023 v 15:52

Obyvatelé Prahy 2, ale i všichni, kteří chtějí udělat před Vánocemi dobrý skutek, budou mít příležitost ve středu 20. prosince. Na náměstí Míru, v parku vedle baziliky sv. Ludmily bude od 10 do 15 hodin probíhat sbírka potravin.

Praha 6: Navštivte Vánoční Bazááár

7. prosince 2023 ve 14:29

Devátý ročník Vánočního Bazáááru s kulturním programem pro celé rodiny, který bude spojený s prodejem předmětů z charitativní sbírky, se koná v pátek a sobotu 8. a 9. prosince

Program Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha změnil životy 36 tisícům chudých dětí

6. prosince 2023 v 10:25

Program Adopce na dálku, který organizuje Arcidiecézní charita Praha, je nejdéle fungujícím českým rozvojovým projektem v zahraničí. Od roku 1993 pomohl více než 36 tisícům nejchudších dětem. Díky českým dárcům získaly vzdělání a s ním šanci na lepší...

Praha 6: Drobné dárky nakoupíte na radnici

6. prosince 2023 v 07:29

Pokud chcete podarovat blízké drobností a k tomu udělat ještě dobrý skutek, můžete nakoupit dárečky na radnici.

Podpora drobným živnostníkům a nová pracovní místa

26. listopadu 2023 v 08:58

Nadační fond Veolia v listopadu v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! pomohl v začátcích podnikání 15 drobným živnostníkům, kteří vytvořili 21 nových pracovních míst. Schválené projekty z Moravskoslezského a Olomouckého kraje si rozdělily celkem více než...

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Další články
Nahoru