Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
innogy pomáhá handicapovaným lyžařům již sedmnáctým rokem
Společnost podporuje tuzemské lyžaře, včetně handicapovaných. Foto: innogy

innogy pomáhá handicapovaným lyžařům již sedmnáctým rokem

V rámci jednoho ze zásadních projektů, který nese název innogy – energie českého lyžování, se společnost snaží podporovat co nejvíce tuzemských lyžařů, tedy i těch handicapovaných. Centrum handicapovaných lyžařů (CHL) funguje od roku 2001 a innogy je jeho hlavním partnerem od roku 2005.

CHL se zaměřuje na lyžování tělesně postižených bez rozdílu věku i typu handicapu. Hlavním cílem je zpřístupnit volnočasovou aktivitu a sport všem handicapovaným bez ohledu na sociální zázemí a stupeň postižení, vytrhnout handicapované z poúrazové pasivity a odevzdanosti nenásilnou a přirozenou formou v prostředí svých přátel a rodiny.

Své služby poskytuje převážně mladým lidem a dětem po těžkých úrazech páteře, klientům s vrozenými handicapy nebo s následky po onemocnění pohybového aparátu.

Kurzy především pro děti
innogy podporuje organizování výukových lyžařských kurzů pro lidi s různým typem zdravotního postižení a je hlavním partnerem výukového programu CHL. Každoročně se do výukových lyžařských kurzů zapojí přes sto lidí, především postižených dětí prakticky z celé republiky.

Základnou pro pořádání výukových kurzů jsou některé z partnerských areálů, konkrétně pak Janské Lázně, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. Kurzy jsou víkendové a týdenní, trvají od prosince až do dubna a jsou výjimečnou příležitostí pro rodiny s tělesně postiženými dětmi, jak výrazně zlepšit kvalitu jejich života.

CHL je také spoluorganizátorem Mistrovství ČR handicapovaných lyžařů a mezinárodních závodů organizovaných pod patronací International Paralympic Committee. Je začleněno do struktury Svazu lyžařů ČR.

Co je to monoski?
Monoski je speciální sportovní nářadí, jež kompenzuje fyzický handicap jedince a umožňuje mu zařadit se mezi „zdravou“ lyžařskou veřejnost. Pomáhá k odbourávání psychických stresů ze sněhových překážek a umožňuje tělesně postiženému užít si sport a pohyb na sněhu, zdokonalovat cit pro rovnováhu, stejně jako se pohybovat v realitě přírodního bariérového prostředí.

Monoski se skládá z jedné běžné lyže, na které je upevněna v silném vázání nosná konstrukce s tzv. skořepinou, v níž je lyžař posazen. Stabilitu udržuje monolyžař pomocí tzv. stabilizátorů, což jsou zkrácené, speciálně upravené francouzské hole zakončené krátkými lyžemi.


Autor: TZ, red

Praha 5 odkoupí pozemek pro výstavbu školy, smlouvu schválili zastupitelé

5. července 2022 v 16:15

Radnice Prahy 5 naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka tím, že zastupitelé městské části na svém červnovém jednání schválili smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení.

Praha 10 pořádá veletrh sociálních a návazných služeb

13. června 2022 v 10:53

Desátý ročník, pětačtyřicet stánků. Taková jsou čísla, která charakterizují letošní veletrh sociálních a návazných služeb na Desítce. Už tradičně se uskuteční před Nákupním centrem Eden, pro informace a rady si občané mohou přijít ve středu 15. června od 11 do...

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Další články
Nahoru