Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
innogy pomáhá handicapovaným lyžařům již sedmnáctým rokem
Společnost podporuje tuzemské lyžaře, včetně handicapovaných. Foto: innogy

innogy pomáhá handicapovaným lyžařům již sedmnáctým rokem

V rámci jednoho ze zásadních projektů, který nese název innogy – energie českého lyžování, se společnost snaží podporovat co nejvíce tuzemských lyžařů, tedy i těch handicapovaných. Centrum handicapovaných lyžařů (CHL) funguje od roku 2001 a innogy je jeho hlavním partnerem od roku 2005.

CHL se zaměřuje na lyžování tělesně postižených bez rozdílu věku i typu handicapu. Hlavním cílem je zpřístupnit volnočasovou aktivitu a sport všem handicapovaným bez ohledu na sociální zázemí a stupeň postižení, vytrhnout handicapované z poúrazové pasivity a odevzdanosti nenásilnou a přirozenou formou v prostředí svých přátel a rodiny.

Své služby poskytuje převážně mladým lidem a dětem po těžkých úrazech páteře, klientům s vrozenými handicapy nebo s následky po onemocnění pohybového aparátu.

Kurzy především pro děti
innogy podporuje organizování výukových lyžařských kurzů pro lidi s různým typem zdravotního postižení a je hlavním partnerem výukového programu CHL. Každoročně se do výukových lyžařských kurzů zapojí přes sto lidí, především postižených dětí prakticky z celé republiky.

Základnou pro pořádání výukových kurzů jsou některé z partnerských areálů, konkrétně pak Janské Lázně, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. Kurzy jsou víkendové a týdenní, trvají od prosince až do dubna a jsou výjimečnou příležitostí pro rodiny s tělesně postiženými dětmi, jak výrazně zlepšit kvalitu jejich života.

CHL je také spoluorganizátorem Mistrovství ČR handicapovaných lyžařů a mezinárodních závodů organizovaných pod patronací International Paralympic Committee. Je začleněno do struktury Svazu lyžařů ČR.

Co je to monoski?
Monoski je speciální sportovní nářadí, jež kompenzuje fyzický handicap jedince a umožňuje mu zařadit se mezi „zdravou“ lyžařskou veřejnost. Pomáhá k odbourávání psychických stresů ze sněhových překážek a umožňuje tělesně postiženému užít si sport a pohyb na sněhu, zdokonalovat cit pro rovnováhu, stejně jako se pohybovat v realitě přírodního bariérového prostředí.

Monoski se skládá z jedné běžné lyže, na které je upevněna v silném vázání nosná konstrukce s tzv. skořepinou, v níž je lyžař posazen. Stabilitu udržuje monolyžař pomocí tzv. stabilizátorů, což jsou zkrácené, speciálně upravené francouzské hole zakončené krátkými lyžemi.


Autor: TZ, red

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

Včera v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

MiNiGRANTY 2023. Nadační fond Veolia vyhlásil 16. ročník

6. března 2023 v 09:32

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Na jeden projekt může žadatel získat až 50 000 korun. Během 15 let fungování programu MiNiGRANTY podpořil fond 1788 projektů částkou téměř...

Podpora pro 8 začínajících podnikatelů od nadačního fondu

19. února 2023 v 10:18

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka...

Novoroční sbírka vynesla 500kg oblečení

9. února 2023 v 15:31

Do Green Table, do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia, mohli zájemci do konce ledna nosit oblečení nebo doplňky, které nepotřebovali. Vybralo se 500kg oblečení, které pomůže dál.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Další články
Nahoru