Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
innogy počítá s podporou karlovarského filmového festivalu i do budoucna
Stánek innogy point nebude chybět ani na letošním ročníku festivalu. Foto (2x) a vizuál: innogy

innogy počítá s podporou karlovarského filmového festivalu i do budoucna

Již v pátek začíná 55. ročník Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Mezi hlavní partnery akce patří pokaždé společnost innogy. Ani letošek není výjimkou. Na otázky odpovídá tiskový mluvčí innogy ČR Martin Chalupský.

innogy-kv Proč innogy dlouhodobě spolupracuje s MFF Karlovy Vary?
innogy je energií českého filmu. Podpoře této oblasti české kultury se věnujeme už 17 let a právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je její součástí. Je to jedna z nejvýznamnějších tuzemských kulturních akcí, ale pro innogy zároveň platforma, kde můžeme prezentovat námi koprodukované filmy, bilancovat veškeré aktivity, které v této branži každý rok děláme. innogy koprodukovala během trvání projektu energie českého filmu více než osmdesát českých celovečerních hraných a dokumentárních filmů. Podporujeme konání festivalů, předávání filmových cen, jsme spoluzakladatelem FILMOVÉ NADACE, sponzorujeme FAMU. Jsme prostě dlouhodobým partnerem českého filmu a v Karlových Varech máme možnost se o to podělit s návštěvníky, zákazníky i celou veřejností.

Jak konkrétně innogy festival podporuje?
innogy je hlavním partnerem festivalu. Během festivalu navíc organizujeme aktivity pro veřejnost a naše partnery v Karlových Varech.

Které filmy promítané na letošním ročníku festivalu innogy koprodukovala?
Jsme hrdým koproducentem zahajovacího filmu letošního ročníku, tedy snímku Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Koprodukovali jsme rovněž velmi úspěšný film Nabarvené ptáče Václava Marhoula. I tento film je součástí programu festivalu.

innogy-vizual Je pro návštěvníky festivalu připravena zóna innogy a jaký doprovodný připraven?
Chceme, aby hosté festivalu s námi sdíleli naše filmové zážitky. innogy point, náš stánek u Mlýnské kolonády, bude v provozu od pátku do pátku. Návštěvníci stánku budou moci zkusit štěstí ve filmovém kvízu, a ještě si vyzkoušet, jaké to je dabovat. Součástí innogy pointu bude i dobíječka mobilů a tabletů. Od soboty do pátku máme nachystány talk shows s tvůrci a herci našich letošních snímků – Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Zátopek, Cesta domů a Stínohra. Výjimku tvoří talk show právě s Václavem Marhoulem, kromě Nabarveného ptáčete jsme rovněž koprodukovali jeho snímek Tobruk. Ve dnech 23., 25. a 27. srpna máme připraven prodloužený provoz innogy pointu. Vždy od 19. do 20. hodiny máme pro hosty festivalu přichystány recitály – Olgy Lounové, Miraie Navrátila a Slzy v triu.

Vracíte se po roční pauze k hledání kešek?
Ano, každý den od soboty do pátku bude možné vyhrát 4 páry vstupenek na večerní kino. Na našem FB profilu @innogycz každé ráno vyhlásíme místo, kde budou soutěžící kešky hledat. Daný den musí soutěžící kešky do 13. hodiny donést na innogy point, kde jim ke kešce přidáme vždy dvě vstupenky na večerní projekci.

Počítá innogy s pokračováním partnerství s festivalem i pro další ročníky?
Ano, s tímto partnerstvím jsme opravdu dlouhodobě spokojeni a chceme být nadále energií českého filmu.


Autor: red

Na Novoměstské radnici v Praze 2 najdete originál sochy Neptuna

Včera v 08:58

Vždy v úterý, v době od 14 do 16 hodin, si můžete prohlédnout na Novoměstské radnici v Praze 2 originál sochy Neptuna, která je zde umístěna od roku 2015. Prohlídka je zdarma.

Praha 11 zve na nedělní Filharmoniště

Včera v 07:57

V Chodovské tvrzi se v neděli 17. října konají hned dvě vystoupení Filharmoniště: Kvarteto Gaudioso.

8 GB tvrdýho porna. Divadlo LETÍ uvede hořkou komedii

15. října 2021 v 08:51

Divadlo LETÍ uvede v obnovené premiéře hru mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím stojí strach z intimity. 

Tři akce v Modré Vopici

13. října 2021 ve 22:41

Tento týden si pro fanoušky pořádné muziky připravil MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) tři akce.

Městská divadla pražská bez bariér

12. října 2021 ve 12:36

Městská divadla pražská zpřístupňují představení dalším skupinám diváků. Pro vozíčkáře a osoby s pohybovým omezením připravila návodná videa k trasám cest do divadel. Návštěvníkům s omezením sluchu pomůže při poslechu indukční smyčka. Pro nevidomé jsou připraveny popisy tras do Městských divadel...

Srí Lanské dny na radnici

12. října 2021 v 10:53

Výstava fotografií Jaroslava Kňapa v Galerii 9 od 12. do 27. října. Honorární konzul Srí Lanky Marek Němec, radnice Prahy 9 a Galerie 9 zvou k seznámení s čarokrásnou zemí prostřednictvím výstavy fotografií.

Městská galerie vystavuje nová díla ze svých sbírek

11. října 2021 v 08:00

Aktuální výstava No art today? představuje reprezentativní výběr uměleckých děl zakoupených do sbírek Galerie hlavního města Prahy (GHMP) za poslední čtyři roky, tedy od roku 2017, kdy se uskutečnila předchozí souborná výstava přírůstků. Součástí výstavy jsou také umělecká díla, která galerie...

Osobnosti z projektu trojské botanické zahrady se představují na výstavě

11. října 2021 v 07:55

Vzdělávací projekt Botanické zahrady Praha, nazvaný Kořeny osobností, zavítal do centra Prahy. Výstava fotografií do 31. října k vidění na Mariánském náměstí.

Žižkárna slaví 100 let své existence

8. října 2021 ve 12:25

V Galerii Toyen byla slavnostně zahájena expozice Je mi 100 let. Vystavenými pracemi svých známých a úspěšných absolventů slaví sto leté výročí založení Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze 3.

Mezinárodní festival proti totalitě Mene Tekel

8. října 2021 v 06:55

Letošní 15. ročník festivalu, který byl kvůli pandemické situaci na jaře odložen, proběhne v týdnu od 11. do 17. října. Záštitu mu udělila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Hezký už nikoho nebaví! Festival dokumentárního divadla Akcent vstupuje do 11. ročníku.

7. října 2021 v 07:55

Nová inscenace Mně 60/I’m 60 slavné čínské choreografky Wen Hui dorazí do Prahy jen několik dní po premiéře na Podzimním festivalu v Paříži. Čechům ji jako jeden z vrcholů svého programu nabídne jedenáctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla...

Další články
Nahoru