Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

innogy nečeká a jako první přijímá snížené zálohy od zákazníků DPI

Zákazníci v režimu dodávek dodavatele poslední instance (DPI) mohou posílat do innogy zálohy za listopad v poloviční výši. Po prvních konzultacích s MPO a ERÚ byla už skupina innogy připravena pomoci zákazníkům z kategorie domácností, kteří spadli do režimu DPI a akceptovat snížení předepsaných záloh na listopad a prosinec. Nečekáme, vycházíme aktivně vstříc těm, kteří uvítají možnost snížení záloh v režimu DPI. Zastropované zálohy pro zákazníky DPI je možné uhradit v měsíci listopadu ve výši 50 % a v prosinci 60 % původně vyměřené zálohy.

„Zákazník nás nemusí žádným způsobem informovat ani žádat o snížení zálohy na listopad a prosinec 2021. Prostě jen zaplatí na správné číslo účtu pod správným variabilním symbolem ze zaslaného plánu záloh v listopadu o 50 procent a v prosinci o 40 procent nižší částku. Zákazníkům v DPI nebudeme generovat, tisknout a rozesílat nové zálohové plány, předpis záloh na tyto dva měsíce jsme však operativně snížili v našich systémech," vysvětlil David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Zákazníci možnosti snížení záloh mohou, ale nemusí využít. Doporučením innogy je platit zálohy i nadále v předepsané výši, aby se vyhnuli případným velkým nedoplatkům. „Nejlepším řešením, jak si snížit nejen zálohy, ale i cenu je nezůstávat v DPI a co nejrychleji přejít na nový produkt. Zákazníci o zaplacené zálohy v DPI nepřijdou, vše jim do poslední koruny vyúčtujeme. Ke sjednání řádné smlouvy je ideální využít webový formulář na stánkách innogy.cz, který zákazník vyplní během dvou minut a během dne dostane už konkrétní a výhodnou nabídku s výrazně nižšími zálohami a cenami zemního plynu," dodal David Konvalina.

Snížení záloh na listopad a prosinec částečně umožňuje zrušení platby DPH, o kterém rozhodlo Ministerstvo financí pro listopad a prosinec 2021, nižší aktuální spotřeba u odběratelů zemního plynu vlivem teplého podzimu a pokles cen na velkoobchodních trzích v posledním týdnu. innogy kalkuluje ceník DPI každý týden podle výše aktuálních nákupních cen. Díky tomu innogy ceny plynu v režimu DPI již čtyřikrát po sobě snížila.


Autor: TZ, red

Praha 6: Červnová vycházka

Včera v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

14. června 2024 v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

14. června 2024 v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

14. června 2024 v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

12. června 2024 v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

Další články
Nahoru