Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

innogy nečeká a jako první přijímá snížené zálohy od zákazníků DPI

Zákazníci v režimu dodávek dodavatele poslední instance (DPI) mohou posílat do innogy zálohy za listopad v poloviční výši. Po prvních konzultacích s MPO a ERÚ byla už skupina innogy připravena pomoci zákazníkům z kategorie domácností, kteří spadli do režimu DPI a akceptovat snížení předepsaných záloh na listopad a prosinec. Nečekáme, vycházíme aktivně vstříc těm, kteří uvítají možnost snížení záloh v režimu DPI. Zastropované zálohy pro zákazníky DPI je možné uhradit v měsíci listopadu ve výši 50 % a v prosinci 60 % původně vyměřené zálohy.

„Zákazník nás nemusí žádným způsobem informovat ani žádat o snížení zálohy na listopad a prosinec 2021. Prostě jen zaplatí na správné číslo účtu pod správným variabilním symbolem ze zaslaného plánu záloh v listopadu o 50 procent a v prosinci o 40 procent nižší částku. Zákazníkům v DPI nebudeme generovat, tisknout a rozesílat nové zálohové plány, předpis záloh na tyto dva měsíce jsme však operativně snížili v našich systémech," vysvětlil David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Zákazníci možnosti snížení záloh mohou, ale nemusí využít. Doporučením innogy je platit zálohy i nadále v předepsané výši, aby se vyhnuli případným velkým nedoplatkům. „Nejlepším řešením, jak si snížit nejen zálohy, ale i cenu je nezůstávat v DPI a co nejrychleji přejít na nový produkt. Zákazníci o zaplacené zálohy v DPI nepřijdou, vše jim do poslední koruny vyúčtujeme. Ke sjednání řádné smlouvy je ideální využít webový formulář na stánkách innogy.cz, který zákazník vyplní během dvou minut a během dne dostane už konkrétní a výhodnou nabídku s výrazně nižšími zálohami a cenami zemního plynu," dodal David Konvalina.

Snížení záloh na listopad a prosinec částečně umožňuje zrušení platby DPH, o kterém rozhodlo Ministerstvo financí pro listopad a prosinec 2021, nižší aktuální spotřeba u odběratelů zemního plynu vlivem teplého podzimu a pokles cen na velkoobchodních trzích v posledním týdnu. innogy kalkuluje ceník DPI každý týden podle výše aktuálních nákupních cen. Díky tomu innogy ceny plynu v režimu DPI již čtyřikrát po sobě snížila.


Autor: TZ, red

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

Dnes v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

Včera ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

Včera v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Festival delikátních chutí – podzim 2022

Včera v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

Včera v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Hostivařský komunitní den

25. září 2022 v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Další články
Nahoru