dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C

Iniciativa Klinika musí příští týden předat žižkovský objekt, úřad na tom trvá

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po jednání s centrem Klinika trvá na předání objektu bývalé polikliniky na Žižkově ve středu 2. března. Podle Arnošta Nováka z kolektivu Kliniky je rozhodnutí jen otázkou politické vůle, program v centru dále pokračuje podle plánu.

Na včerejším jednání, které se uskutečnilo mezi zástupci ÚZSVM a představiteli Autonomního sociálního centra Klinika, si obě strany vyměnily svá stanoviska k ukončení smlouvy o výpůjčce objektu Jeseniova 60 v Praze 3.

„​Platná právní úprava v návaznosti na sdělení odboru výstavby úřadu Městské části Praha 3 neumožňuje prodloužit výpůjčku na další období. Pokud jde o případnou rekolaudaci, ÚZSVM ji nemůže provést sám ani k tomu nemůže zmocnit zástupce Autonomního sociálního centra Klinika, neboť objekt je pro ÚZSVM nepotřebný,“ uvedl mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.

Opačný postup by podle něj byl v rozporu se zákonem o majetku státu i v rozporu s rozpočtovými pravidly. Rozhodující v dalším postupu bude stanovisko Vládní dislokační komise, která rozhodne buď o převodu na jinou organizační složku státu, nebo potvrdí nepotřebnost majetku pro stát. „V takovém případě bude následovat transparentní výběrové řízení,“ sdělil Ležatka.


Další krátké zprávy
Nahoru