dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Informační pojízdná tabule připraví řidiče už v centru na (občasné) dopravní peklo zvané D1
Ulice 5. května, na které parkuje informační vozík. Foto: Ibra Ibrahimovič

Informační pojízdná tabule připraví řidiče už v centru na (občasné) dopravní peklo zvané D1

Nové mobilní zařízení pro provozní informace je umístěno na severojižní magistrále ve směru z centra na jih, kde informuje o aktuálních opravách a situaci na D1. Přívěs s vlastní řídicí jednotkou nese panel LED pro zobrazování aktuálních údajů důležitých pro bezpečnost a plynulost provozu. Využití novinky se plánuje podle aktuální potřeby v rámci celé Prahy.

„Výhodou tohoto mobilního zařízení je možnost jeho rychlého nasazení téměř kdekoliv v Praze i možnost implementace dalších zařízení, jako jsou kamery, sčítače dopravy a komunikátory a plnohodnotného propojení s Národním dopravním informačním centrem,“ říká Ladislav Pivec, šéf Technické správy komunikací.

vozitko-tsk-informace „První informační vozík odzkoušíme na frekventovaném úseku ulice 5. května ve směru na dálnici D1, na které probíhá několik fází rekonstrukcí a údržby, a kde řidiči přehledné a aktuální informace jistě ocení,“ dodává.

Horní polovina činné plochy informační tabule o rozměrech 1,9×2,5 metru umožňuje zobrazení textů a dopravních symbolů ve dvoubarevném bílo-červeném provedení světelných bodů, dolní polovina pak pouze bílé světelné body.


Další články
Nahoru