dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C

Informací proti korupci: O provařených pražských kauzách si můžete zdarma počíst v nové e-knize

Informací proti korupci. Takový název nese e-kniha, kterou v pondělí představila Otevřená společnost o. p. s. Kniha obsahuje deset konkrétních kauz odkrytých uznávanými novináři, včetně kauz pražských: předražených jízdenek na MHD či uplácení šéfa městských strážníků. 

Ředitelka Otevřené společnosti Marta Smolíková uvedla, že se stále hořekuje, jak je na tom tuzemská investigativní žurnalistika špatně. Problém podle ní je, že chybí peníze nutné k tomu, aby se novináři mohli kauzám pořádně věnovat, protože jejich rozkrytí zabere několik měsíců. 

To, že k odkrytí kauz je třeba dostatek času, potvrdila i Eliška Hradilková Bártová, která se investigativní práci mohla věnovat v rámci Centra nezávislé investigace, které podpořila nadace Vodafone. V debatě vystoupili i další autorky a autoři, například Jana Neumannová z Reportérů ČT nebo mediální analytik Vlastimil Nečas.

Novinář Robert Břečťan řekl, že na podobných kauzách pracuje několik měsíců, přičemž mezitím musí zvládnout i běžnou denní novinářskou agendu. Kniha vznikla ve spolupráci s HlídacíPes.org a Českým centrem pro investigativní žurnalistiku. Projekt finančně podpořilo Americké velvyslanectví.

E-kniha je zdarma ke stažení zde.


Další krátké zprávy
Nahoru