dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Povodně 2013

Informace z Pražských vodovodů a kanalizací

V Praze jsou stále v provozu povodňová mobilní čerpadla a budou na čerpacích místech do doby, dokud bude vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity. Pražské vodovody a kanalizace pokračují v postupném zprovozňování čerpacích stanic na stokové síti, které byly zaplaveny vodou. Po snížení hladiny vody ve Vltavě začnou PVK provádět georadarový průzkum kmenových stok a kanalizačních sběračů a zjišťovat rozsah jejich poškození.

Pražská Ústřední čistírna odpadních vod je v provozu a čistí část odpadních vod, veškeré odpadní vody budou čištěny v řádu dnů, vše se bude odvíjet od průtoku vody ve Vltavě a její hladině.

Pitná voda je v Praze nezávadná a splňuje přísné hygienické limity, obě úpravny vody – Želivka a Káraný dodávají dostatek pitné vody splňující limity dané vyhláškou MZd.ČR.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru