Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř 70 milionů korun

Čistý výnos z investic se na celkovém zhodnocení podílí částkou 42 milionů korun, zbytek je výnos z termínovaných vkladů, spořicích účtů a repo operací.

 „Z výnosů financujeme například jesle, školky, školy, chodníky, parky a podobně. Přitom na vlastní peníze z prodejů nemovitostí jsme ani nesáhli, neutratili jsme z nich ani korunu, protože zatím čerpáme vratku daní z příjmu,“ řekl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

Finanční prostředky městské části Praha 2 jsou, mimo jiné, uloženy na bankovních účtech u České spořitelny, J&T Banky a Oberbank. Na základě rozhodnutí zastupitelstva má městská část u vybraných bankovních domů a investičních společností – například České spořitelny, ČSOB Asset Management, J&T banky či Wood&Company uzavřeny smlouvy o zhodnocování financí.

Praha 2 očekává dobré zhodnocení finančních prostředků z prodeje domů a bytových jednotek i v letošním roce. „Samozřejmě bude záležet i na okolnostech, které neovlivníme, jako je vliv koronavirové krize na finanční trhy a podobně,“ podotkl Korseska.

Bezpečnost a dobrou výnosnost investic druhé městské části podle něj potvrdil audit společnosti Four Dimensions, kterou vede bankéř Daniel Heler. Audit konstatoval, že investiční portfolio je koncipováno velmi konzervativně, je velmi dobře řiditelné a prostředky Prahy 2 jsou investované velmi bezpečně a zároveň s dobrým zhodnocením.


Zjednejte nápravu ohledně Blanky, vyzývá hlavní město Praha 6

28. ledna 2021 v 18:21

Městská část Praha 6 reaguje na zrušení kolaudačního souhlasu tunelu Blanka, o kterém před několika dny rozhodl Městský soud v Praze. Po hlavním městě žádá informaci, jak bude dále postupovat, a vyzývá jej k zjednání nápravy. Hlavní řešení Praha 6 vidí v dostavbě okruhu kolem...

Další články
Nahoru