Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Politika

Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř 70 milionů korun

Čistý výnos z investic se na celkovém zhodnocení podílí částkou 42 milionů korun, zbytek je výnos z termínovaných vkladů, spořicích účtů a repo operací.

 „Z výnosů financujeme například jesle, školky, školy, chodníky, parky a podobně. Přitom na vlastní peníze z prodejů nemovitostí jsme ani nesáhli, neutratili jsme z nich ani korunu, protože zatím čerpáme vratku daní z příjmu,“ řekl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

Finanční prostředky městské části Praha 2 jsou, mimo jiné, uloženy na bankovních účtech u České spořitelny, J&T Banky a Oberbank. Na základě rozhodnutí zastupitelstva má městská část u vybraných bankovních domů a investičních společností – například České spořitelny, ČSOB Asset Management, J&T banky či Wood&Company uzavřeny smlouvy o zhodnocování financí.

Praha 2 očekává dobré zhodnocení finančních prostředků z prodeje domů a bytových jednotek i v letošním roce. „Samozřejmě bude záležet i na okolnostech, které neovlivníme, jako je vliv koronavirové krize na finanční trhy a podobně,“ podotkl Korseska.

Bezpečnost a dobrou výnosnost investic druhé městské části podle něj potvrdil audit společnosti Four Dimensions, kterou vede bankéř Daniel Heler. Audit konstatoval, že investiční portfolio je koncipováno velmi konzervativně, je velmi dobře řiditelné a prostředky Prahy 2 jsou investované velmi bezpečně a zároveň s dobrým zhodnocením.


Autor: TZ, red

Vyrovnaný rozpočet Prahy 4 na letošní rok dosáhl výše 1,124 miliardy korun

23. ledna 2022 v 18:30

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo 17. prosince 2021 jako jedna z prvních městských částí rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ke schválení rozpočtu se nyní městská část vrátil v tiskové...

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru