Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Industriál se vším všudy: Lofty v původní modřanské fabrice svým stylem ohromí
Pražský životKomerční sdělení
Jeden z bytů v projektu Vanguard Prague. Foto(3x): PSN

Industriál se vším všudy: Lofty v původní modřanské fabrice svým stylem ohromí

Nová bytová výstavba v Praze běží nevídaným tempem, krizi, inflaci či logistickým potížím navzdory. Jenom loni získalo v Praze pravomocné stavební povolení téměř deset tisíc bytů, do výstavby se tak dostal nejvyšší počet bytů od roku 1997.  
vanguard-prague-automobil

Vanguard Prague umožní parkování přímo u bytu

Pražský bytový fond se v budoucnu rozroste zejména díky zástavbě na území brownfieldů, kde vzniknou celé nové čtvrti. Již nyní můžeme sledovat unikátní přerod původní továrny na letecké přístroje v Modřanech. Železobetonová konstrukce mimořádné nosnosti a pevnosti je základem loftů Vanguard Prague. 

Vládne jim surový beton, kov a sklo. Vynikají výjimečnou vzdušností, impozantním prostorem a fascinujícími výhledy. Dýchají industriální ryzostí, který je unikátní stavbě vlastní již od jejího zrodu. 

Historie spojená s počátky českého letectví 

Dnes je to Vanguard Prague, dříve to byla Microna nebo Mikrotechna, také Vltavan, Aeropal nebo Pal Modřany. To vše po válce. Před válkou to byla fabrika úspěšné prvorepublikové firmy Bratři Vinopalové. Již ve dvacátých letech minulého století zahájila činnost jako KLEVIN, podnik podplukovníka Klepše (KLE) a kapitána Vinopala (VIN). 

Tito piloti československé armády začali vyrábět letecké přístroje pro první letadla československé výroby. Nahradili tak českými zahraniční přístroje, jediné, které do té doby byly u nás dostupné. 

Byli to ve svém oboru průkopníci a průkopníkem v oblasti architektury je nyní i jejich fabrika. S PSN jako investorem zhmotňuje odvážné futuristické vize moderního loftového bydlení. 

Monumentální prostor jako symbol luxusu

„Lofty mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, například kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio,“ uvedl k projektu Vanguard Prague ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka.

vanguard-prague-exterier

Vanguard Prague

Naddimenzovaná budova o čtrnácti patrech s plochou 16 000 m2 pojme celkem 150 loftů s plochou od 41 m2 až po penthousy s výměrou 626 m2. Prostor tu vytváří stropy s výškou až 4,3 metrů, ještě násobený plochou velkorysých skleněných ploch. 

Soukromé terasy doplňuje i společná střešní terasa s panoramatickými výhledy. Ty uchvátí stejně jako designová spa & wellness zóna s dvacetimetrovým bazénem v podobě akvária. Nahrazuje původní protiatomový kryt. Luxus reprezentuje také fitness, cinema místnost, lobby nebo recepce se službou concierge. Naprostým unikátem je pak autovýtah uprostřed budovy, nemá obdoby v celé střední Evropě. 

Ambiciózní rezidenční projekty PSN 

Probouzíme domy k životu. Tak zní motto společnosti PSN, která vedle unikátní proměny Vanguard Prague v Modřanech realizuje hned několik zajímavých rezidenčních projektů po celé Praze. Ve Vršovickém industriálním areálu Koh-i-noor se například chystá vybudovat moderní obytnou zónu. 

Projekty PSN najdete i v samém centru Prahy. Aktuálně je reprezentuje Rezidence U Sv. Štěpána, v budoucnu to bude polyfunkční objekt na místě bývalého komplexu Transgas.

V následujících pěti letech vystaví PSN v Praze až 3 tisíce nových bytů v bezmála třiceti projektech. Půjde i o 10 novostaveb. Jedna z nich je zasazena do prestižní lokality Královských Vinohrad jako Vila dům Na Vinici. Byty o dispozicích 1+kk až 3+kk dýchají svěžestí, kterou ještě podporuje spojení s vinohradskou zelení. 

Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, k zajištění dokonalého uživatelského komfortu přitom využívá i nejmodernější technologie. Byty doplňují předzahrádky a balkony s výhledy do krajiny, stejně jako sklepní kóje a parkovací stání v suterénu domu. Nezbývá, než si vybrat ten svůj.

Vybírat můžete i mezi dalšími komfortními byty v atraktivních pražských lokalitách. Všechny aktuální rezidenční projekty PSN najdete zde.


V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

7. srpna 2022 v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Další články
Nahoru