Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Industriál se vším všudy: Lofty v původní modřanské fabrice svým stylem ohromí
Pražský životKomerční sdělení
Jeden z bytů v projektu Vanguard Prague. Foto(3x): PSN

Industriál se vším všudy: Lofty v původní modřanské fabrice svým stylem ohromí

Nová bytová výstavba v Praze běží nevídaným tempem, krizi, inflaci či logistickým potížím navzdory. Jenom loni získalo v Praze pravomocné stavební povolení téměř deset tisíc bytů, do výstavby se tak dostal nejvyšší počet bytů od roku 1997.  
vanguard-prague-automobil

Vanguard Prague umožní parkování přímo u bytu

Pražský bytový fond se v budoucnu rozroste zejména díky zástavbě na území brownfieldů, kde vzniknou celé nové čtvrti. Již nyní můžeme sledovat unikátní přerod původní továrny na letecké přístroje v Modřanech. Železobetonová konstrukce mimořádné nosnosti a pevnosti je základem loftů Vanguard Prague. 

Vládne jim surový beton, kov a sklo. Vynikají výjimečnou vzdušností, impozantním prostorem a fascinujícími výhledy. Dýchají industriální ryzostí, který je unikátní stavbě vlastní již od jejího zrodu. 

Historie spojená s počátky českého letectví 

Dnes je to Vanguard Prague, dříve to byla Microna nebo Mikrotechna, také Vltavan, Aeropal nebo Pal Modřany. To vše po válce. Před válkou to byla fabrika úspěšné prvorepublikové firmy Bratři Vinopalové. Již ve dvacátých letech minulého století zahájila činnost jako KLEVIN, podnik podplukovníka Klepše (KLE) a kapitána Vinopala (VIN). 

Tito piloti československé armády začali vyrábět letecké přístroje pro první letadla československé výroby. Nahradili tak českými zahraniční přístroje, jediné, které do té doby byly u nás dostupné. 

Byli to ve svém oboru průkopníci a průkopníkem v oblasti architektury je nyní i jejich fabrika. S PSN jako investorem zhmotňuje odvážné futuristické vize moderního loftového bydlení. 

Monumentální prostor jako symbol luxusu

„Lofty mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, například kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio,“ uvedl k projektu Vanguard Prague ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka.

vanguard-prague-exterier

Vanguard Prague

Naddimenzovaná budova o čtrnácti patrech s plochou 16 000 m2 pojme celkem 150 loftů s plochou od 41 m2 až po penthousy s výměrou 626 m2. Prostor tu vytváří stropy s výškou až 4,3 metrů, ještě násobený plochou velkorysých skleněných ploch. 

Soukromé terasy doplňuje i společná střešní terasa s panoramatickými výhledy. Ty uchvátí stejně jako designová spa & wellness zóna s dvacetimetrovým bazénem v podobě akvária. Nahrazuje původní protiatomový kryt. Luxus reprezentuje také fitness, cinema místnost, lobby nebo recepce se službou concierge. Naprostým unikátem je pak autovýtah uprostřed budovy, nemá obdoby v celé střední Evropě. 

Ambiciózní rezidenční projekty PSN 

Probouzíme domy k životu. Tak zní motto společnosti PSN, která vedle unikátní proměny Vanguard Prague v Modřanech realizuje hned několik zajímavých rezidenčních projektů po celé Praze. Ve Vršovickém industriálním areálu Koh-i-noor se například chystá vybudovat moderní obytnou zónu. 

Projekty PSN najdete i v samém centru Prahy. Aktuálně je reprezentuje Rezidence U Sv. Štěpána, v budoucnu to bude polyfunkční objekt na místě bývalého komplexu Transgas.

V následujících pěti letech vystaví PSN v Praze až 3 tisíce nových bytů v bezmála třiceti projektech. Půjde i o 10 novostaveb. Jedna z nich je zasazena do prestižní lokality Královských Vinohrad jako Vila dům Na Vinici. Byty o dispozicích 1+kk až 3+kk dýchají svěžestí, kterou ještě podporuje spojení s vinohradskou zelení. 

Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, k zajištění dokonalého uživatelského komfortu přitom využívá i nejmodernější technologie. Byty doplňují předzahrádky a balkony s výhledy do krajiny, stejně jako sklepní kóje a parkovací stání v suterénu domu. Nezbývá, než si vybrat ten svůj.

Vybírat můžete i mezi dalšími komfortními byty v atraktivních pražských lokalitách. Všechny aktuální rezidenční projekty PSN najdete zde.


Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Včera v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru