Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Indoor grilování: kontaktní grily získávají na popularitě
Letní grilování. Ilustrační foto: pixels.com

Indoor grilování: kontaktní grily získávají na popularitě

Grilování je aktivita, kterou Češi prostě milují. Klasické grily na dřevěné uhlí mají oblíbenou alternativu v podobě těch kontaktních. Ty se dají používat i v místnosti a na nich upravené pokrmy jsou i zdravější. Jak si vybrat ten nejlepší gril pro své potřeby?  

Spirály vytápí desku, která pak přímým kontaktem zahřívá surovinu. To je celý princip kontaktního grilování, které se postupem času ukázalo jako ta nejzdravější varianta. Tuk, který maso vypouští, se u nich totiž nedostává do kontaktu se spirálou a nedochází tak k rozšíření škodlivých látek. Při přímém grilování tyto látky vznikají vždy. 

Podle čeho vybírat? 

V první řadě je nutné si ujasnit v jaké cenové hladině se chcete kontaktní gril vybírat. Nejlevnější jsou grily pro domácí použití, střední cesta jsou poloprofesionální modely a nejvíc peněz stojí ty profesionální. Dále je dobré se orientovat podle výkonu. Čím vyšší je, tím vyšší teplotu dokáže gril vyvinout a rychleji se na ní dostat. Důležitý je také poměr velikosti desky a výkonu. Rozumné je koupit výrobek o výkonu minimálně 1 000 W. 

Dalším kritériem je typ příklopu. Ten může být buď véčkový nebo volný. Ten véčkový neumožňuje výškové nastavení příklopu, což někdy může vést k nerovnoměrnému propečení pokrmů. Volný naproti tomu nastavení výšky umožňuje. 

Co se týče povrchu desky, je rozhodující kvalita materiálu. Teflon je cenově dostupný a vyniká svou nepřilnavostí, má ale tendenci se opotřebovávat. Keramické desky jsou sice dražší, mají ale skvělé vlastnosti. Pokud hodláte grilovat menší kusy masa, stačí hladká deska, pro větší je vhodnější žebrovaná. 

Poslední věcí, na kterou je vhodné se podívat jsou funkce. Levné modely nemají prakticky žádné, ty dražší nabízí například různé programy nebo individuální nastavování teplot pro jednotlivé desky. Šťastnou ruku při výběru!


Autor: TZ, red

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru