Dnes Pátek - polojasno 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Indoor grilování: kontaktní grily získávají na popularitě
Letní grilování. Ilustrační foto: pixels.com

Indoor grilování: kontaktní grily získávají na popularitě

Grilování je aktivita, kterou Češi prostě milují. Klasické grily na dřevěné uhlí mají oblíbenou alternativu v podobě těch kontaktních. Ty se dají používat i v místnosti a na nich upravené pokrmy jsou i zdravější. Jak si vybrat ten nejlepší gril pro své potřeby?  

Spirály vytápí desku, která pak přímým kontaktem zahřívá surovinu. To je celý princip kontaktního grilování, které se postupem času ukázalo jako ta nejzdravější varianta. Tuk, který maso vypouští, se u nich totiž nedostává do kontaktu se spirálou a nedochází tak k rozšíření škodlivých látek. Při přímém grilování tyto látky vznikají vždy. 

Podle čeho vybírat? 

V první řadě je nutné si ujasnit v jaké cenové hladině se chcete kontaktní gril vybírat. Nejlevnější jsou grily pro domácí použití, střední cesta jsou poloprofesionální modely a nejvíc peněz stojí ty profesionální. Dále je dobré se orientovat podle výkonu. Čím vyšší je, tím vyšší teplotu dokáže gril vyvinout a rychleji se na ní dostat. Důležitý je také poměr velikosti desky a výkonu. Rozumné je koupit výrobek o výkonu minimálně 1 000 W. 

Dalším kritériem je typ příklopu. Ten může být buď véčkový nebo volný. Ten véčkový neumožňuje výškové nastavení příklopu, což někdy může vést k nerovnoměrnému propečení pokrmů. Volný naproti tomu nastavení výšky umožňuje. 

Co se týče povrchu desky, je rozhodující kvalita materiálu. Teflon je cenově dostupný a vyniká svou nepřilnavostí, má ale tendenci se opotřebovávat. Keramické desky jsou sice dražší, mají ale skvělé vlastnosti. Pokud hodláte grilovat menší kusy masa, stačí hladká deska, pro větší je vhodnější žebrovaná. 

Poslední věcí, na kterou je vhodné se podívat jsou funkce. Levné modely nemají prakticky žádné, ty dražší nabízí například různé programy nebo individuální nastavování teplot pro jednotlivé desky. Šťastnou ruku při výběru!


Autor: TZ, red

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

23. května 2024 v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

23. května 2024 v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

23. května 2024 v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Další články
Nahoru