
Indie, Polynésie i alchymie: Virtuální realita v Goethe-Institutu
„Nekonečná knihovna nepřekypuje knihami. Není to budova. Nepřipomíná ani nic, co by evokovalo tradiční knihovnu. Je to zážitek, který se odehrává uvnitř virtuální jeskyně s přístupem do virtuálních komnat, které slouží jako portály nebo mikrosvěty umožňující cestovat v čase,“ vysvětluje Thomas Meyer, ředitel programového oddělení Goethe-Institutu pro střední a východní Evropu.
Nekonečná knihovna je německá putovní instalace, která nastiňuje budoucnost knihoven coby interaktivních prostor. Své návštěvníky oslovuje interaktivními formami vyprávění. „Knihovna“, která se v březnu představila v Goethe-Institutu v indickém Dillí a nyní také v pražské pobočce Goethe-Institutu, nabízí kromě nejmodernější virtuální reality rovněž hru s QR kódy, hologramy, 3D tištěnými objekty, a představuje řadu audiovizuálních děl.
Multismyslový zážitek nabízí Goethe-Institut zdarma až do 31. května. Otevírací hodiny: úterý–pátek 16–19 hodin, sobota 11–14 hodin.
Pro zkrácení čekací doby doporučuje Goethe-Institut udělat si předem rezervaci online.
Co? Virtuální realita Nekonečná knihovna
Kde? Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1