Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ilustrují pražské památky, opuštěné domy i knížky
ByznysKomerční sdělení
Luke Tomski a Ilona Polanski. Foto: Futurino

Ilustrují pražské památky, opuštěné domy i knížky

Luke Tomski a Ilona Polanski jsou ilustrátoři a ve studiu Tomski&Polanski tvoří pro hollywoodská studia, Škodovku nebo knihy českého cestovatele Ladislava Zibury.

I umělec je podnikatel. A někdy mu papírování nebo prodej zaberou víc času než samotná tvorba. Na začátku podnikání připravoval Luke Tomski první faktury v grafických programech. A stejně jako ilustrace vypadaly i faktury krásně.

„Ve fakturách ale nebyl systém a trávili jsme jejich tvorbou spoustu času. Také jsme tou dobou začali řešit obchod a e-shop, a proto jsem musel najít efektivnější a co nejjednodušší řešení,“ vzpomíná. 

Ilustrátoři se poohlíželi po chytrých fakturačních programech a jako dobré řešení jim vyšel iDoklad. V Česku ho denně používají desítky tisíc podnikatelů a nabízí šikovná rozšíření. Tvorba faktury teď ilustrátorům zabere zhruba minutu, spoustu údajů doplní systém sám. 

V kvalitním fakturačním systému odešlete fakturu přímo z aplikace, ale i jako přílohu e-mailu. Nastavíte vzhled dokladu a systém za vás ověří solventnost zákazníka i automaticky spočítá DPH. Podnikateli ukáže, kolik vyfakturoval, zobrazí přehledné cashflow a spočítá, kolik zaplatí na DPH. 

„Jako vizuálně orientovaní lidé oceňujeme, že je aplikace přehledná pro laiky a faktury vypadají profesionálně. V nastavení jsme si vyladili barevné provedení faktur a vložili logo. Také rádi používáme QR kódy na placení a iDoklad je na naše faktury doplňuje automaticky, což je paráda,“ doplňuje Luke.

Ilustrátoři si fakturační program rozšířili i o pokladní systém, díky kterému se do něj automaticky propíší nákupy na jejich uměleckém e-shopu. „Je bezva vidět všechny příjmy na jednom místě. Víme, které plakáty se prodávají nejvíc nebo které faktury ještě nemáme proplacené,“ dodává Luke. 

Zastavte se v jejich obchodě na Letné a třeba si taky vyberete pěknou ilustraci. A pokud podnikáte, vytvářejte faktury online zdarma i vy.


Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

MennYacht personálně posiluje pobočku pro Česko a otevřela prostory v Pařížské

26. června 2024 v 08:10

Společnost MennYacht, která letos slaví 30 let působení, zastupuje prémiové značky z portfolia Ferretti Group. České zastoupení formy nově reprezentuje Petr Kabát a společnost představila novou pobočku na Pařížské ulici v Praze.

Další články
Nahoru