Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ilustrují pražské památky, opuštěné domy i knížky
ByznysKomerční sdělení
Luke Tomski a Ilona Polanski. Foto: Futurino

Ilustrují pražské památky, opuštěné domy i knížky

Luke Tomski a Ilona Polanski jsou ilustrátoři a ve studiu Tomski&Polanski tvoří pro hollywoodská studia, Škodovku nebo knihy českého cestovatele Ladislava Zibury.

I umělec je podnikatel. A někdy mu papírování nebo prodej zaberou víc času než samotná tvorba. Na začátku podnikání připravoval Luke Tomski první faktury v grafických programech. A stejně jako ilustrace vypadaly i faktury krásně.

„Ve fakturách ale nebyl systém a trávili jsme jejich tvorbou spoustu času. Také jsme tou dobou začali řešit obchod a e-shop, a proto jsem musel najít efektivnější a co nejjednodušší řešení,“ vzpomíná. 

Ilustrátoři se poohlíželi po chytrých fakturačních programech a jako dobré řešení jim vyšel iDoklad. V Česku ho denně používají desítky tisíc podnikatelů a nabízí šikovná rozšíření. Tvorba faktury teď ilustrátorům zabere zhruba minutu, spoustu údajů doplní systém sám. 

V kvalitním fakturačním systému odešlete fakturu přímo z aplikace, ale i jako přílohu e-mailu. Nastavíte vzhled dokladu a systém za vás ověří solventnost zákazníka i automaticky spočítá DPH. Podnikateli ukáže, kolik vyfakturoval, zobrazí přehledné cashflow a spočítá, kolik zaplatí na DPH. 

„Jako vizuálně orientovaní lidé oceňujeme, že je aplikace přehledná pro laiky a faktury vypadají profesionálně. V nastavení jsme si vyladili barevné provedení faktur a vložili logo. Také rádi používáme QR kódy na placení a iDoklad je na naše faktury doplňuje automaticky, což je paráda,“ doplňuje Luke.

Ilustrátoři si fakturační program rozšířili i o pokladní systém, díky kterému se do něj automaticky propíší nákupy na jejich uměleckém e-shopu. „Je bezva vidět všechny příjmy na jednom místě. Víme, které plakáty se prodávají nejvíc nebo které faktury ještě nemáme proplacené,“ dodává Luke. 

Zastavte se v jejich obchodě na Letné a třeba si taky vyberete pěknou ilustraci. A pokud podnikáte, vytvářejte faktury online zdarma i vy.


Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru