Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kulturaSetkání

Ilustrátor Jindřich Čapek v improvizační talkshow 321Jedem!

13. 5. 2024
Večer v pondělí 13. května v Malostranské besedě nabídne vhled do uměleckého procesu Jindry Čapka, od kresby tuší po fresku pro zámek v Kestřanech na Písecku. Můžete se těšit na zážitky z jeho fascinující kariéry a také osobního života, plného nevšedních momentů u nás i ve světě. 

Jindra Čapek, ilustrátor a malíř svým talentem obohatil více než 70 knih. Stal se významnou postavou v oblasti výtvarného umění díky svému jedinečnému talentu a nadšení pro literaturu. Jeho kresby se staly nedílnou součástí mnoha významných literárních děl, jako jsou Pohádky tisíce a jedné noci, Šeherezáda či Pinocchio. Za jeho kariéru obdržel mnoho ocenění, mezi které patří i Zlatá stuha za celoživotní přínos české i světové ilustraci. Na konci minulého roku vyšla kniha Zdeňka Svěráka, Čerti nejsou, ve spolupráci právě s Jindrou Čapkem, který ji obohatil svými ilustracemi.

V roce 1969 emigroval s maminkou do Švýcarska, kde studoval v Curychu na uměleckoprůmyslové škole. O pár let později se začal orientovat na knižní ilustraci, zejména na dětské knížky a bajky. Tyto knihy byly přeložené do mnoha jazyků a proslavil se tak po celém světě. Nakonec se ale vrátil zpět do Čech a momentálně bydlí v Českém Krumlově.

Improvizační talk show
Kombinací tradiční talk show a dovedností improvizačního divadla vzniká jedinečný zábavný formát impro talk show s názvem 321Jedem! Tento pořad přináší divákům autentické a nepředvídatelné zážitky, které nejsou omezeny žádnými scénáři. Díky tomu se každý pořad stává pro publikum nejen zábavným, ale i interaktivním zážitkem.

Formát nejen pro improvizátory
321Jedem! není jen pořad pro improvizátory, ale je to zábavný formát, který má otevřené dveře pro všechny, kteří milují kreativitu, rychlé myšlení a spolupráci. Skvělí improvizátoři se spojují, aby vytvořili dynamické scénky s rychlým tempem a účastí hostů i diváků. Pokaždé je to novou výzvou a příležitostí pro vzrušující interakci, která nikdy nezklame. Tato show hostí všechny různé osobnosti, které jsou inspirativní a rády předají dál své příběhy a zkušenosti. Je to místo, kde každý může zkusit být v roli improvizátora a ukázat svůj talent ve spontánním komentování. Improvizaci v 321Jedem! si již vyzkoušeli například herci Jiří Lábus, Ondřej Vetchý, zpěváci Ivan Hlas a Michal Horák, cestovatel Ladislav Zibura, veslař Ondřej Synek, návrhářka Liběna Rochová či herečky Eva Holubová, Iva Janžurová, Ivana Chýlková a další.

Nenechte si ujít tuto příležitost být součástí večera plného spontaneity a uměleckého ducha. Společně s moderátorem večera Nikolou Orozovičem vám Jindra Čapek přiblíží své ilustrační umění a také překvapivé momenty své kariéry. Přijďte se pobavit a strávit nezapomenutelný večer již 13. května od 19 hodin v Malostranské besedě!

Účinkující:
Host: Jindra Čapek
Moderátor: Nikola Orozovič
Improvizátoři: Jana Pokorná a Martin Vasquez
Hudební doprovod: Václav TobrmanAutor: Cen

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

Dnes ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

Dnes v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Mistři grafiky manýrismu ve Valdštejnské jízdárně

Dnes v 10:44

Výstava Od Michelangela po Callota / Umění grafiky manýrismu návštěvníkům nabízí více než dvě stovky děl, grafiku, kresbu, malbu a umělecké řemeslo. Výstava je připravena ve spolupráci s francouzským Muzeem Louvre, je otevřena ve Valdštejnské jízdárně od 17. května do...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

Dnes v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Přednáška: Toyen, tajemná bytost

Dnes ve 02:10

Dítě bez rodiny. Žena bez milostného vztahu. Chudobná umělkyně. Čtyři mýty, čtyři klišé, které malířka z velké části sama koncipovala.

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Praha 1 zve na Den dětí na Žofíně

Včera v 08:01

V dopoledních hodinách 31. května proběhne na Žofíně Den dětí. Těšit se můžete na Sváťovo divadlo, sportovní hry, animační team Vláček nebo pohádkového dráčka.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

Včera v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

19. května 2024 ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka

19. května 2024 v 08:00

Výstava Andyho Franka se bude konat v prostorách Vnitroblocku od 24. května do 26 června. Již druhá autorova výstava v Praze bude největší v jeho dosavadní kariéře.

Praha 13: Výstava osmého ročníku Czech Nature Photo

18. května 2024 v 15:14

Přijďte se podívat na výstavu osmého ročníku Czech Nature Photo, která představuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené fotografy z České republiky a Slovenska. Fotografie ukazují unikátní krásu zvířat, rostlin a krajiny. Hlavním cílem soutěže je vzdělávat veřejnost a motivovat ji...

Výstava: Žijeme lidsky? Svaz československého díla 1914–1948, hnutí za reformu bydlení

18. května 2024 v 10:07

Název výstavy cituje dlouholetého předsedu Svazu architekta Pavla Janáka a vyjadřuje třicetileté úsilí o reformu bydlení. Proti měšťanským pseudohistorickým interiérům, jejichž produkce přetrvávala dlouho do třicátých let 20. století, Svaz usiloval o funkční, jednodušší, zdravější, levnější...

Další články
Nahoru