Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ikonický styl Adidas Originals: Cesta časem
Model Superstar. Foto: prm.com/cz

Ikonický styl Adidas Originals: Cesta časem

Adidas Originals – jméno, které rezonuje s módní historií a kulturním významem. Značka, která přes padesát let definuje streetwear a sportovní módu. V tomto článku se vydáme na cestu časem, abychom prozkoumali ikonický styl Adidas Originals a jak se vyvinul do podoby, kterou známe dnes.

Co stojí za úspěchem Adidas Originals?

Adidas Originals má své kořeny v poválečném Německu, kde byla firma založena bratry Adolfem a Rudolfem Dasslerovými v roce 1949. Rozkol mezi oběma bratry vedl k vytvoření dvou odlišných sportovních značek – Adidas a Puma. Počátky Adidas Originals jsou spojeny se sportovní obuví, která byla navržena pro maximální výkon. Prvními ikonami byly modely jako Superstar a Stan Smith, které překonaly hranice sportovního hřiště a našly si cestu do módního světa. Model Adidas Stan Smith, pojmenovaný po tenisové legendě sedmdesátých let, se stal symbolem jednoduchosti a čistoty designu. Jednobarevný kožený svršek a ikonický trojlístek na jazyku z něj udělaly nestárnoucí klasiku.

Jak se staly Adidas Superstar opravdovou hvězdou?

Představení modelu Superstar – Adidas boty pánské na sklonku šedesátých let bylo skutečnou revolucí. Byly to první kožené basketbalové boty s gumovým „shell toe“ designem, který se stal neodmyslitelnou součástí street módy a jeho legendární a výrazný design zdobí ulice dodnes. Osmdesátá léta přinesla retro styl s modelem Adidas Gazelle.

Tenký svršek z semiše a charakteristické tři pruhy udělaly z Adidas Gazelle módní retro boty, které se nosí stále. S nástupem hip-hopu se model Campus stal ikonou. Jeho robustní konstrukce a styl přizpůsobený skateboardingu z něj udělaly oblíbený kousek mezi subkulturami. Adidas NMD (NOMAD) přinesl moderní pohled na pohodlí a technologii. S pleteným svrškem, boost podrážkou a futuristickým designem se rychle stal populárním mezi vyznavači pohodlných tenisek.

Kde se vzala legenda Adidas Originals?

Adidas Originals si uchovává svou kreativitu i ve spolupráci s populárními umělci. Zpěvák Pharrell Williams přinesl do značky barevné a originální kolekce, které reflektují individualitu a odvahu. Spolupráce s rapperem Kanye Westem přinesla kolekci Yeezy (dámské boty Adidas), která se stala okamžitým hitem a spojila streetwear s nádechem luxusu. Tyto modely představují jen malý vzorek bohaté historie značky a rozmanitosti, kterou adidas Originals nabízí ve světě obuvi a módy. Každý z nich má své jedinečné kvality a příběh, který přispívá k celkovému dědictví značky.

Ještě nemáte vybraný ikonický kousek Adidas Originals?

Ikonický styl adidas Originals není pouze o botách. Je to legenda, která odráží módní a kulturní trendy od 60. let až do současnosti. Základní modely, retro revival, moderní inovace a streetwear spolupráce vytvářejí komplexní mozaiku, která podtrhuje jedinečnost a všestrannost této legendární značky. Adidas Originals není jen značkou sportovního vybavení; je to příběh o evoluci, stylu a ikonách.

Z klasických modelů, které překonaly sportovní hřiště, po moderní inovace a streetwear spolupráce, adidas Originals zůstává v čele módního průmyslu. Tato značka ztělesňuje spojení mezi pohodlím, výkonem a ikonickým stylem.


Autor: TZ, red

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru