dnes
Středa - jasno
35°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - skorojasno
23°C
Igráčci se speciálními pistolemi a vozítky začínají čistit Prahu 1
Čištění zdi na Kampě novou metodou. Foto: PP

Igráčci se speciálními pistolemi a vozítky začínají čistit Prahu 1

Praha 1 v rámci svého projektu Čistá jednička představila systém čištění centra, který bude doplňovat úklid zajišťovaný magistrátem. Ulice a zdi začíná čistit specializovaná firma.

K dispozici má multifunkční elektrické vozítko, které i díky páře může čistit velmi znečištěná či nedostupná místa. Výhodou je flexibilita – firma přijede ve chvíli, kdy bude třeba dané místo vyčistit. Některá místa v centru metropole totiž vyžadují intenzivnější úklid, než jaký nabízí dosavadní systém zajišťovaný městem.

„Ve spolupráci s obyvateli jedničky jsme vytvořili seznam zhruba devadesáti míst, která si zaslouží intenzivnější úklid. Je to například Letenská ulice, Uhelný trh či třeba podchody u Václavského náměstí,“ uvedl místostarosta Prahy 1 Richard Bureš (ODS), který je zodpovědný za úklid městské části.

cista-jednicka-2 Do úklidu znečištěného centra se nově zapojí i šikovné vozítko, které díky moderní technologii pomůže efektivněji odstraňovat či překrývat nelegálně posprejované zdi. Graffiti budou odstraňovány novým způsobem. Zaměstnanec firmy namíří na graffity vysokotlakou pistolí a vodou plochu během chvíle vyčistí. Na některých místech se bude využívat přemalování barvou.

„Naším cílem je čištění celého centra, většina budov tady je ale v soukromých rukou. Už vedeme dialog s jejich majiteli, chceme je přesvědčit, aby se do boje proti nelegálním sprejerům pustili s námi,“ pokračoval Bureš.

Pracovníci úklidové společnosti budou oblečeni do výrazných pestrobarevných montérek. „Nazvali jsme je igráčci, aby je lidí dobře identifikovali,“ dodal místostarosta.

Praha 1 brzy zprovozní telefonní číslo, kam budou moci občané městské části hlásit nepořádek na veřejných místech. Úklidový tým se pak postará o nápravu.


Radnice Prahy 5 začala vydávat Páťáka. Zpravodaj propojuje odborníky, pedagogy, rodiče a žáky

Dnes v 00:09

Radnice Prahy 5 jako první v metropoli přichází s novou platformou komunikace ve školství. Začala vydávat zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky.

Další články
Nahoru