dnes
Středa - obcasny-dest
13°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
15°C
pozítří
Pátek - zatazeno
14°C
Igráčci se speciálními pistolemi a vozítky začínají čistit Prahu 1
Čištění zdi na Kampě novou metodou. Foto: PP

Igráčci se speciálními pistolemi a vozítky začínají čistit Prahu 1

Praha 1 v rámci svého projektu Čistá jednička představila systém čištění centra, který bude doplňovat úklid zajišťovaný magistrátem. Ulice a zdi začíná čistit specializovaná firma.

K dispozici má multifunkční elektrické vozítko, které i díky páře může čistit velmi znečištěná či nedostupná místa. Výhodou je flexibilita – firma přijede ve chvíli, kdy bude třeba dané místo vyčistit. Některá místa v centru metropole totiž vyžadují intenzivnější úklid, než jaký nabízí dosavadní systém zajišťovaný městem.

„Ve spolupráci s obyvateli jedničky jsme vytvořili seznam zhruba devadesáti míst, která si zaslouží intenzivnější úklid. Je to například Letenská ulice, Uhelný trh či třeba podchody u Václavského náměstí,“ uvedl místostarosta Prahy 1 Richard Bureš (ODS), který je zodpovědný za úklid městské části.

cista-jednicka-2 Do úklidu znečištěného centra se nově zapojí i šikovné vozítko, které díky moderní technologii pomůže efektivněji odstraňovat či překrývat nelegálně posprejované zdi. Graffiti budou odstraňovány novým způsobem. Zaměstnanec firmy namíří na graffity vysokotlakou pistolí a vodou plochu během chvíle vyčistí. Na některých místech se bude využívat přemalování barvou.

„Naším cílem je čištění celého centra, většina budov tady je ale v soukromých rukou. Už vedeme dialog s jejich majiteli, chceme je přesvědčit, aby se do boje proti nelegálním sprejerům pustili s námi,“ pokračoval Bureš.

Pracovníci úklidové společnosti budou oblečeni do výrazných pestrobarevných montérek. „Nazvali jsme je igráčci, aby je lidí dobře identifikovali,“ dodal místostarosta.

Praha 1 brzy zprovozní telefonní číslo, kam budou moci občané městské části hlásit nepořádek na veřejných místech. Úklidový tým se pak postará o nápravu.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Včera ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

22. října 2018 v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

22. října 2018 v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

22. října 2018 v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru