Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

IDEA13: Maraton přinesl další skvělé nápady

V pátek 6. října zahájily v KD Mlejn v Praze 13 soutěžní týmy práce na projektech, které pomohou zlepšit městkou část v oblastech, které stanovily témata podzimního Ideathonu. Těmi byly školství, bydlení, sociální oblast, rozvoj podnikání a volnočasové aktivity.

Soutěžícím pomáhali odborní mentoři a týmy se vydávaly i do terénu zjišťovat názory obyvatel či ověřit místa realizace svých nápadů. Po 24 hodinách přišel jeden z nejdůležitějších okamžiků celého nápadového maratonu. Každý tým měl deset minut na představení svého řešení a na přesvědčení odborné poroty. Ta z hlediska realizovatelnosti, přínosu pro městskou část a inovativnosti pak vybrala nejúspěšnější projekty.

Na prvním místě se umístil tým Isobaria s projektem „Studenti seniorům“. Základem projektu je sdílení zkušeností mezi generacemi a posílení sociálních vazeb formou dobrovolných přednášek studentů seniorům na nejrůznější témata.

Na druhém místě se umístil projekt „Šikovné ruce“, kde záměrem je budování komunit v oblasti řemesel.

Třetí místo obsadil projekt „Šité učení“, který přichází s inovativními pomůckami pro první stupeň základních škol.


Autor: Alo

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Další články
Nahoru