Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Icelandair bude od června 2023 čtyřikrát týdně létat z Prahy na Island
Lidé budou mezi Prahou a Keflavíkem cestovat letounem Boeing 737 MAX8. Foto: Icelandair

Icelandair bude od června 2023 čtyřikrát týdně létat z Prahy na Island

Od června příštího roku bude aerolinka Icelandair létat čtyřikrát týdne z Prahy do na letiště v Keflavíku na jihozápadě Islandu. Informovala o tom mluvčí společnosti Letiště Praha Klára Divíšková.

„Možnost přivítat na pražském letišti nového dopravce je vždy skvělý důkaz atraktivity českého trhu. Nové přímé spojení společnosti Icelandair podpoří výjezdový cestovní ruch na Island,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Podle něj spojení otevře další možnost ideálního přestupu do široké sítě letecké společnosti Icelandair v Severní Americe. „Předpokládáme tak další posílení cestovního ruchu mezi Českou republikou a Spojenými státy nebo Kanadou,“ dodal.

Nový dopravce nabídne spojení na letiště v Keflavíku, které leží pár desítek kilometrů od letiště v Reykjavíku, čtyřikrát týdně. Létat bude každé úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Na linku nasadí letoun Boeing 737 MAX8 pro 160 cestujících.

„Je to poprvé, co nabízíme pravidelné lety do Prahy, a vidíme velké příležitosti v pohodlných přestupech na naše lety do a ze Severní Ameriky. Můžeme tak zvýšit propojení mezi oběma trhy a zároveň propojit obyvatele Islandu a Prahy," sdělil Bogi Nils Bogason, generální ředitel společnosti Icelandair.


Autor: puc

Desatero zodpovědného turisty: Jak se chovat (nejen) při návštěvě národního parku?

12. srpna 2022 v 15:56

Každý z nás se alespoň čas od času ocitne v roli turisty – ať už se vydáme do zahraničí za poznáváním odlišné kultury, nebo zůstaneme v tuzemsku a volný čas vyplníme například návštěvou zámku či národního parku. Ačkoliv se od sebe různé turistické oblasti velmi liší, chování turistů by se vždy...

Víte, jaký je rozdíl mezi národním parkem a chráněnou krajinnou oblastí?

29. července 2022 v 06:32

Teplé letní počasí přímo vybízí k výletům do okolí. A není divu. Vždyť kde jinde najdeme tolik přírodních i historických krás než u nás v Česku? Až se tedy příště vydáte do útrob zdejších lesů, luhů a hájů, všimněte si, že velká řada z nich spadá pod zvláště chráněná území, tedy oblasti, které si...

Tip na výlet: Festival ve Slavonicích nabídne filmy i hudbu

28. července 2022 v 10:27

V renesančních Slavonicích se letos od 3. do 7. srpna koná festival Slavonice Fest.

innogy point uvede další talk show s filmovými tvůrci

6. července 2022 ve 13:51

Návštěvníci 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si mohou dnes od 16 hodin poslechnout v innogy pointu na Mlýnské kolonádě další talk show, dorazí tvůrci filmu Srdce na dlani – Martin Horský a Jana Pidrmanová. Už v 15 hodin bude na kolonádě vystoupení vozíčkářů, návštěvníci...

Další články
Nahoru