Dnes Pátek - polojasno 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Icelandair bude od června 2023 čtyřikrát týdně létat z Prahy na Island
Lidé budou mezi Prahou a Keflavíkem cestovat letounem Boeing 737 MAX8. Foto: Icelandair

Icelandair bude od června 2023 čtyřikrát týdně létat z Prahy na Island

Od června příštího roku bude aerolinka Icelandair létat čtyřikrát týdne z Prahy do na letiště v Keflavíku na jihozápadě Islandu. Informovala o tom mluvčí společnosti Letiště Praha Klára Divíšková.

„Možnost přivítat na pražském letišti nového dopravce je vždy skvělý důkaz atraktivity českého trhu. Nové přímé spojení společnosti Icelandair podpoří výjezdový cestovní ruch na Island,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Podle něj spojení otevře další možnost ideálního přestupu do široké sítě letecké společnosti Icelandair v Severní Americe. „Předpokládáme tak další posílení cestovního ruchu mezi Českou republikou a Spojenými státy nebo Kanadou,“ dodal.

Nový dopravce nabídne spojení na letiště v Keflavíku, které leží pár desítek kilometrů od letiště v Reykjavíku, čtyřikrát týdně. Létat bude každé úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Na linku nasadí letoun Boeing 737 MAX8 pro 160 cestujících.

„Je to poprvé, co nabízíme pravidelné lety do Prahy, a vidíme velké příležitosti v pohodlných přestupech na naše lety do a ze Severní Ameriky. Můžeme tak zvýšit propojení mezi oběma trhy a zároveň propojit obyvatele Islandu a Prahy," sdělil Bogi Nils Bogason, generální ředitel společnosti Icelandair.


Autor: puc

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun

22. května 2023 v 09:17

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným...

Vlakem na výlet do muzea

28. dubna 2023 v 09:56

Poslední dubnový víkend se po zimní přestávce znovu otevřou brány muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruovanou expozici a vyhlídkové jízdy nostalgickou lokomotivou Kafemlejnek do Rakovníka a Řevničova. Až do konce října je pro veřejnost připravena celá...

Další články
Nahoru