dnes
Pondělí - polojasno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Iceland, jednička britského trhu mražených potravin, otevřela v Praze sedmou prodejnu
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Britská jednička na trhu mražených potravin v České republice působí od roku 2011. Foto: iceland.cz

Iceland, jednička britského trhu mražených potravin, otevřela v Praze sedmou prodejnu

Již sedmou prodejnu otevřel 15. února britský řetězec Iceland v Praze na Chodově, v Leopoldově ulici. Prodejna má celkem 550 m2, z toho je 390 m2 prodejní plochy. K tomu přibylo 400 m2 kancelářských ploch v 1. patře, kde od dubna bude nově sídlit vedení Iceland pro ČR. 

Ve světě firma působí od roku 1970, u nás prodává od roku 2011 a její tržby trvale rostou. Zaměřuje se na mražené a chlazené potraviny, nabízí také čerstvé pečivo a zeleninu, lokální a farmářské produkty, trvanlivé zboží či tradiční britské speciality.

V Británii je Iceland se svými téměř 900 prodejnami absolutní jedničkou na trhu mražených potravin, zároveň exportuje do více než 30 zemí světa. Od roku 2011 prodává kvalitní produkty také v Česku. Prodejna nabízí téměř 3000 druhů zboží.

Mezi mraženým zbožím lze najít ryby, ovoce a zeleninu. Kromě toho Iceland nabízí i zmrazená hotová jídla, např. domácí italskou pizzu, masové výrobky či burgery, vegetariánská jídla, dorty, zákusky a široký výběr zmrzliny. Dvě třetiny z mražených výrobků jsou importovány z Británie.

V nemraženém sortimentu zastává britské zboží přibližně třetinu. Kromě typických britských specialit, jako jsou třeba cidery, cheddar, octové brambůrky, sušenky, slanina či pomazánka marmite, Iceland nabízí produkty také českých dodavatelů a farmářů, např. mražené české ovoce, čerstvé pečivo, ale také základní potraviny jako olej, mouka a cukr.

Šokové zmrazení zajistí živiny a vitaminy

Iceland si zakládá především na kvalitě nabízených produktů. Princip uchovávání kvality potravin spočívá v kvalitním, hloubkovém, šokovém zmrazení, tedy ihned po sklizni nebo u ryb po výlovu, a to na –40°C. Zůstanou tak zachované všechny vitamíny, živiny a zároveň se zlikvidují škodlivé mikroby.

Bez barviv a konzervantů

Jako jeden z prvních supermarketů na světě odstranil z výrobků produkovaných pod vlastní značkou umělá barviva a konzervanty a při jejich výrobě zakázal používat mechanicky separované maso a modifikované suroviny. Zboží zároveň nabízí za dostupnou cenu.

iceland-2017-1-chodov-nahled

 

Řetězec Iceland zvýšil loni své tržby v ČR o 27 %. Ročně provede přibližně 1,2 miliony transakcí, přičemž 45 % prodejů tvoří právě mražené zboží. V Británii je hodnocený jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů, v Česku zaměstnává aktuálně 84 lidí.

iceland-2017-balonky-nahled „Iceland znovu potvrzuje svůj zájem o český trh otevřením další prodejny v Praze. Svým pestrým a inovativním sortimentem přinášíme obohacení lokálního trhu a inspirujeme zákazníky k vyzkoušení netradičních produktů. Obracíme pozornost veřejnosti především k mraženým výrobkům, které patří ke světové špičce, a prosazujeme zmrazování jako nejkvalitnější a nejšetrnější způsob konzervace potravin. Zároveň naše supermarkety slouží zákazníkům pro plnohodnotné uspokojení jejich potřeb při jejich denních i týdenních nákupech,” řekl Petr Olša, Acting Managing Director pro ČR.

Více najdete na www.iceland.cz, www.facebook.com/iceland.cz.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Dnes v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru