dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
I v Praze můžete vyrazit na běžky. Skipark Chuchle zahajuje provoz
Loňská sezona v Chuchli končila v polovině března. Foto: skiparkchuchle.cz

I v Praze můžete vyrazit na běžky. Skipark Chuchle zahajuje provoz

Skipark Chuchle na jihu Prahy otevře ve středu ve 12.00 provoz tratí pro běh na lyžích pro širokou veřejnost. Slavnost se na chuchelském dostihovém závodišti uskuteční za účasti olympijské vítězky a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřiny Neumannové.

„Jsme rádi, že se nám to i v letošní nepříznivé zimě nakonec přece jen podařilo a nabídneme stejně jako v uplynulých letech tisícům lidí radost z lyžování v metropoli,“ říká olympijská vítězka Kateřina Neumannová, „matka“ projektu. Ten už třetí sezonu nabízí v dostihovém areálu Conseq parku získat zkušenosti z běhu na lyžích. Loni zde lyžovalo za necelé dva měsíce přes třicet tisíc lidí.

„Zasněžovat jsme mohli začít díky poklesu teplot více pod nulu až opravdu v noci z pátku na sobotu,“ dodává Martin Dvořák z produkčního týmu SportGroup, která zajišťuje provoz. Za dva dny se vytvořila základní zásoba, dovolující postavit tratě pro bruslení i klasiku. O jejich údržbu se stará rolba. „Tratě budeme prodlužovat, jak teplotní podmínky dovolí,“ dodává Dvořák.

Otevřeno bude jako tradičně od osmi ráno do devíti večer, kdy se dá lyžovat pod umělým osvětlením. K dispozici bude půjčovna vybavení pro děti, dospělé i seniory (pro ně zdarma). Dále instruktoři, kteří obslouží i školní výpravy, ale také občerstvení i teplé šatny. Přímo k areálu jezdí vlak, autobusy MHD, nebo tu je parkoviště pro 600 aut.

Chystají se i závody. Už o víkendu v sobotu Český pohár v zimním duatlonu v kombinaci běh – lyže, který je zároveň akademickým šampionátem a příští středu 6. února pražský pohár v běhu na lyžích.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru