dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
I tak se žije v Praze: Tisíce domácností nemá připojení ke kanalizaci
Kanalizaci stále nemá část Starého Suchdola. Foto: Patrik Paprika / Wikimedia Commons

I tak se žije v Praze: Tisíce domácností nemá připojení ke kanalizaci

V Praze je několik tisíc domácností, které nejsou připojeny ke splaškové kanalizaci. Jde o téměř procento obyvatel Prahy, řekla ČTK radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Metropole do stavby kanalizací a čistíren odpadních vod každý rok investuje stovky milionů, vybudování zbylých částí kanalizační sítě vyjde na více než půl miliardy korun.

Podle magistrátních podkladů je bez kanalizace 8314 obyvatel trvale žijících v Praze, což je 0,67 procenta obyvatel hlavního města. Podle Plamínkové je cílem, aby měli kanalizaci všichni obyvatelé Prahy.

Mezi největší investice v uplynulé době patřila stavba splaškové kanalizace v Šáreckém údolí, která vyšla na 113 milionů korun, navazující nebušický sběrač stál 114 milionů. Za dokončení kanalizace v Čakovicích zaplatil magistrát přes 90 milionů korun, za poslední etapu stavby ve Slivenci 68 milionů. Odkanalizování několika ulic v Čakovicích vyšlo na 90 milionů korun.

K dobudování kanalizační sítě zbývá položit zhruba 42 000 metrů potrubí, cena za metr se pohybuje kolem 12 000 korun. Investice se tak vyšplhá na 504 milionů korun. K těmto nákladů je podle radní nutné připočítat další investice do kanalizačních sběračů a čistíren odpadních vod třeba ve Vinoři, Kbelech nebo v Újezdě.


Další články
Nahoru