dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská doprava

I přes kritiku parkovacích zón není řešením jejich pozastavení, tvrdí starosta Prahy 5

Na zavedení modrých parkovacích zón v Praze 5 se valí kritika. „Za řešení nepovažuji pozastavení fungování Zón placeného stání,“ reagoval starosta páté městské části Radek Klíma. 

„Současná situace ohledně Zón placeného stání postupně míří ke zbytečnému vzájemnému obviňování a hledání viníka, který má na svědomí zavedení zón. Rád bych, abychom společnými silami situaci uklidnili a co nejrychleji našli řešení, výhodné a uživatelsky dostupné pro všechny strany,“ uvedl Klíma.

Čím dál častěji se objevují hlasy na pozastavení fungování zón. To starosta Prahy 5 nepovažuje za řešení. Měla by se podle něj na vhodných místech vybudovat záchranná parkoviště. „Praha 5 má již nyní vytipováno několik míst, která jsou vhodná a je zde možné parkoviště okamžitě realizovat,“ uvedl.

Kde by podle radnice mohla parkoviště vzniknout? U Smíchovského nádraží namísto prodejny koberců, po lehké stavební úpravě parkoviště na Plzeňské ulici u hřbitova, namísto odtahového parkoviště na Plzeňské a na Barrandově, kde je málo využívané parkoviště Lamačova x K Barrandovu.

Navrhuje zvážit možnosti vydávání parkovacích oprávnění pro návštěvníky a obyvatele městských částí bez trvalého pobytu. Podle Klímy by se měly co nejrychleji odstraňovat technické chyby a nedostatky, jako je nefunkčnost parkovacích automatů či špatné značení.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru