dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Zpravodajství

I Prahu navštěvují mimozemšťané, tvrdí ufolog

Ufolog Karel Rašín si s Pražským patriotem povídal o UFO. Co je na nich pravdy a co říkají svědci? Jaké zkušenosti s mimozemšťany jsou v Praze? „Paní z Letné má už dlouho návštěvy bytosti s kulovitou hlavou,“ říká. 

Váš projekt Alfa se už patnáct let zabývá svědectvími lidí o kontaktu s mimozemskými civilizacemi. Co jste zjistili?
V databázi máme asi sto případů. Ovšem to jsou jen lidé, kteří se o nás dozvěděli a měli odvahu o tom mluvit. Je jasné, že je pro ně obtížné o takové zkušenosti hovořit. Často to nejsou schopni říct ani členům své rodiny. Mají oprávněné obavy, že budou považováni za blázny. Je také těžké získat jejich důvěru a pracovat s nimi.

Jak postupujete při rozhovoru s nimi?
Nejprve se sejdeme s oním svědkem. V první řadě získáme jeho výpověď. Pracujeme jako tazatelé ve dvojici nebo trojici. Během rozhovoru už určitým způsobem postřehneme, zda svědek něco prožil, nebo je to nějaká fabulace nebo jde o psychickou poruchu. Navíc s námi spolupracují dvě psycholožky, na které se obracíme a ty nám v některých případech vypracovaly posudek. Jsou obeznámeny s podobnými případy a umějí s těmito lidmi pracovat. Poznají také, zda někdo něco předstírá nebo skrývá nějakou duševní chorobu.

Kolik vám tedy vyšlo těch důvěryhodných?
Několik desítek. Dokonce je to i naopak. Zkoumal jsem lidi, kteří byli zavření v Bohnicích kvůli tomu, že se svěřili se svým zážitkem a byla jim automaticky diagnostikována schizofrenie. Přitom s touto nemocí neměli nic společného. Zažili něco, co jim změnilo život.

Stává se jim to jednorázově nebo víckrát?
Může se to stát jednou, ale může se to i opakovat a dokonce to zažije třeba celá rodina. Těžko pak uvažovat o tom, že by schizofrenie potkala během jedné noci celou rodinu. Obvyklou námitkou psychiatrů bývá, že jde o spánkovou paralýzu, což je jev, který se někdy přihodí, když těsně před usnutím máme pocit, že se nemůžeme hýbat. To je ovšem stav, který se děje jen chvíli a brzy se z něj probudíme. Stavy, které popisují svědkové, s tím nemají nic společného. Často se to přihodí, když nespí a jedou třeba v autě! Mají tedy zvýšenou pozornost. A jak také vysvětlit, že mají po těle různé modřiny a šrámy? Někteří najdou dokonce pod kůží zvláštní tělíska. 

Kdybyste hodnotil rozhovory s těmito svědky, co mají společného? 
Dá se vysledovat společná linie. Obvykle se to schéma podobá. Jsou ale výjimky, kdy je to diametrálně jiné, jako by za těmito tzv. únosy stály různé inteligence, rozličné mimozemské rasy… Společným rysem svědků je velký strach ze společenského znemožnění.

Jsou pokaždé ti lidé tím zážitkem traumatizováni?
Mnohdy ne tak, že by jim to změnilo život v negativním slova smyslu. Máme případy v databázi, které vyzněly pozitivně. Lidé byli obohaceni o nějaké duševní prohlédnutí, byl jim dokonce ,,naléván“ optimismus, pocity štěstí, blaha.

rasin-karel-ufolog

Ufolog Karel Rašín

Jindy zase měli apokalyptické vize velkých neštěstí – požárů a podobně. Mělo je to zřejmě varovat jako zástupce lidstva. A tak jsme to začali rozlišovat na jakési pozitivní a negativní civilizace.

Obohatilo je to nějak?
Někteří říkají, že začali mít vlastnosti, které předtím neměli – třeba umějí najednou tzv. léčit rukama.

Jak popisují ony bytosti?
Například paní Petra z Prahy – Letné už dva a půl roku má návštěvy bytosti, která prý je téměř dva metry vysoká, má kulovitou hlavu a velké mandlové černé hypnotizující oči. Na sobě má jakýsi šedý třpytivý oblek se třemi černými knoflíky. Popisuje, jak ji zezačátku jen sledoval a paralyzoval pohledem. Pak ji dvakrát vzal do jakési jejich laboratoře, která působila jako chirurgický sál. Podruhé tam dokonce na stole viděla jakéhosi tvora, kterého zkoumalo asi třicet těchto bytostí. Zajímá je všechno, ale jako by to byli roboti bez jakýchkoliv emocí.

Má ta žena strach?
Vypráví o tom, že je jí to velmi nepříjemné, ale strach nemá. Telepaticky s tou svou bytostí komunikuje a ona se jí prý snaží naznačit, že mají společné geny…

Takže jste přesvědčen, že blízká setkání třetího druhu opravdu existují?
Samozřejmě. Nejen ta svědectví mě přesvědčila, ale jsem také v kontaktu s mnoha zahraničními skupinami i přes naši společnost Exopolitika. I tam mají podobná zjištění a dokonce teorie, že za vlády Eisenhowera v USA, ne-li dříve, došlo ke kontaktu s mimozemskou civilizací, na jehož základě došlo k určitým dohodám…


Autor: Zuzana Pšenicová
Další články
Nahoru