Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
I loni byly při kontrolách kanalizace objeveny neoprávněné přípojky
Kanalizace v Praze. Ilustrační foto: PVK

I loni byly při kontrolách kanalizace objeveny neoprávněné přípojky

Celkem 144 kilometrů prohlédnuté stokové sítě, 1 837 zrevidovaných vstupních šachet a objektů, 28 nalezených havárií a 67 vypracovaných návrhů na odstranění závad zařazených do plánu oprav a investic. To je výsledek průzkumu stokové sítě v metropoli, který provedla společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) v loňském roce.

Pomocí kouřové metody proběhla kontrola jedenácti kilometrů splaškové kanalizace. Metoda je primárně využívána za účelem nalezení nepovoleného napojení dešťových vod do kanalizace. V roce 2023 odhalily PVK touto metodou 13 neoprávněných napojení srážkových vod na splaškovou kanalizaci.

„Odstraněním těchto napojení se snižuje zatížení čerpacích stanic a pobočných čistíren,“ podotkl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Loni bylo v Praze nalezeno osm nesprávně napojených splaškových přípojek na srážkovou kanalizaci. 

V souladu s provozovatelskou smlouvou mezi PVK a Pražskou vodohospodářskou společností je průběžně prováděn preventivní průzkum stokové sítě u neprůlezných profilů pomocí televizních inspekčních systémů a u průlezných profilů pomocí pěší prohlídky.

Mimo systematického průzkumu vycházejícího z provozovatelské smlouvy mezi PVK a PVS, jsou prováděny prohlídky stok ohrožených vysokými rychlostmi odváděných vod a v rámci koordinace při opravách tramvajových tratí, povrchů komunikací a dalších inženýrských sítí.  

Pražská stoková síť měří 3 791 kilometrů, délka kanalizačních přípojek dosahuje 1 025 kilometrů. Zhruba 92 procent odpadních vod je odváděno na Ústřední čistírnu odpadních vod v Bubenči, zbytek na některou z 21 pobočných čistíren, které se nacházejí v okrajových částech metropole.


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru