dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
I letos se podíváte do Novoměstské radnice
Novomětská radnice v Praze 2. Foto: NR

I letos se podíváte do Novoměstské radnice

Komentované prohlídky Novoměstské radnice pokračují i v letošním roce. Prohlídky s poutavým výkladem osvětlí návštěvníkům část historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města Karlem IV. Nejbližší termín možné prohlídky je pondělí 16. ledna. Na prohlídku je potřeba se předem přihlásit a přihlášku si dát potvrdit.

Každá prohlídka bude probíhat hodinu. Bude se konat vždy v pondělí dopoledne a odpoledne pro nejméně 5 a maximálně 20 účastníků.

Dopolední prohlídka: 10:00–11:00 h

Odpolední prohlídka: 16:30–17:30 h

Závaznou objednávku prohlídky pro veřejnost je nutno provést  nejméně 3 pracovní dny předem (t.j. do úterý před prohlídkou) na e-mailové adrese Petry Baďurové badurova@nrpraha.cz a vyčkat na její potvrzení.

Pokud se na prohlídku přihlásí méně než 5 osob, konat se nebude. Zájemci, kteří se dostaví na prohlídku bez rezervace, nebudou mít zajištěno, že prohlídka proběhne.

Vstupné jednotné 100 korun / prohlídka pro 1 osobu + jedno dítě do 15 let bez poplatku

Zvýhodněné vstupné pro klub Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro děti a rodiče po předložení platné členské legitimace -  dospělý 80 korun (děti do 15 let zdarma)

Vstupenky budou k dispozici na místě před prohlídkou. Sraz na nádvoří u kašny (vstup do nádvoří je z Vodičkovy ulice).

Novoměstská radnice, jedna z národních kulturních památek v Praze, se od 1. ledna 2007 stala příspěvkovou organizací městské části Praha 2. Záměrem zřízení bylo oživení dění na Novoměstské radnici a rozšíření kulturního programu.

V současné době se zde konají výstavy, koncerty, festivaly, svatební obřady a další kulturní nebo společenské akce v netradičních reprezentačních prostorách.

 


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru