dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
I letos se podíváte do Novoměstské radnice
Novomětská radnice v Praze 2. Foto: NR

I letos se podíváte do Novoměstské radnice

Komentované prohlídky Novoměstské radnice pokračují i v letošním roce. Prohlídky s poutavým výkladem osvětlí návštěvníkům část historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města Karlem IV. Nejbližší termín možné prohlídky je pondělí 16. ledna. Na prohlídku je potřeba se předem přihlásit a přihlášku si dát potvrdit.

Každá prohlídka bude probíhat hodinu. Bude se konat vždy v pondělí dopoledne a odpoledne pro nejméně 5 a maximálně 20 účastníků.

Dopolední prohlídka: 10:00–11:00 h

Odpolední prohlídka: 16:30–17:30 h

Závaznou objednávku prohlídky pro veřejnost je nutno provést  nejméně 3 pracovní dny předem (t.j. do úterý před prohlídkou) na e-mailové adrese Petry Baďurové badurova@nrpraha.cz a vyčkat na její potvrzení.

Pokud se na prohlídku přihlásí méně než 5 osob, konat se nebude. Zájemci, kteří se dostaví na prohlídku bez rezervace, nebudou mít zajištěno, že prohlídka proběhne.

Vstupné jednotné 100 korun / prohlídka pro 1 osobu + jedno dítě do 15 let bez poplatku

Zvýhodněné vstupné pro klub Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro děti a rodiče po předložení platné členské legitimace -  dospělý 80 korun (děti do 15 let zdarma)

Vstupenky budou k dispozici na místě před prohlídkou. Sraz na nádvoří u kašny (vstup do nádvoří je z Vodičkovy ulice).

Novoměstská radnice, jedna z národních kulturních památek v Praze, se od 1. ledna 2007 stala příspěvkovou organizací městské části Praha 2. Záměrem zřízení bylo oživení dění na Novoměstské radnici a rozšíření kulturního programu.

V současné době se zde konají výstavy, koncerty, festivaly, svatební obřady a další kulturní nebo společenské akce v netradičních reprezentačních prostorách.

 


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru