Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

I letos má Praha 4 participativní rozpočet, vyčlenila na něj 3 miliony korun

Praha 4 bude také v letošním roce hospodařit s participativním rozpočtem, ve kterém sami obyvatelé navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním šest projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst. Informovali o tom představitelé vedení městské části.

„Naše městská část si participativní rozpočet poprvé vyzkoušela v pilotním projektu v loňském roce, tehdy i letos se ukázalo, že oblasti pro návrhy veřejnosti byly zvoleny dobře, protože jsme obdrželi od našich obyvatel dostatečný počet kvalitních podnětů,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Společně se teď můžeme těšit na realizaci vybraných návrhů, ale věřím, že ani ty, co v hlasování neuspěly, úplně nezapadnou,“ dodal. 

V rámci rozpočtu pro rok 2023 vyčlenila MČ Praha 4 na participativní rozpočtování 3 miliony korun, zhruba po jednom do každé oblasti. Cílem je zlepšit stav prostředí a fungování městské části při současném zapojení veřejností do plánování a rozhodování. Finanční prostředky budou čerpány z příslušných částí rozpočtu městské části na rok 2023. 

„Jsem rád, že díky participativnímu rozpočtu roste zájem našich obyvatel o veřejný prostor. Radnice nemůže mít oči všude a jedině s pomocí veřejnosti a díky postřehům a nápadům našich obyvatel můžeme smysluplně udržovat a měnit k lepšímu prostředí, ve kterém žijeme. Jsme otevřeni všem podnětům a v tomto případě si dovolím říct, že špatné nápady jsou jen ty, které k nám nedorazí," uvedl místostarosta Jan Hušbauer (ANO), místostarosta pro investice a společnosti založené MČ Praha 4. 

Vybrané návrhy

Veřejnost vybrala svým hlasování v jednotlivých oblastech k realizaci následující návrhy: 

Oblast I. Regenerace zeleně

Podnět 4: květnatá louka na Spořilově

Podnět 9: zkvalitnění zeleně ve vnitrobloku Ješetická a Přímětická

Podnět 1: osetí travním porostem v Hurbanově ulici 

Oblast II. Opravy chodníků

Podnět 14: oprava cesty v zeleni a zpevnění svahu v ulici V Zápolí

Podnět 5: oprava chodníku v ulici Milevská 

Oblast III. Rozšiřování počtu parkovacích míst

Podnět 7: řešení situace parkoviště a komunikace v prostoru mezi ulicí Podolské nábřeží a Rybářská 

Zdroj: MČ Praha 4


Autor: puc

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru