Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

I letos má Praha 4 participativní rozpočet, vyčlenila na něj 3 miliony korun

Praha 4 bude také v letošním roce hospodařit s participativním rozpočtem, ve kterém sami obyvatelé navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním šest projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst. Informovali o tom představitelé vedení městské části.

„Naše městská část si participativní rozpočet poprvé vyzkoušela v pilotním projektu v loňském roce, tehdy i letos se ukázalo, že oblasti pro návrhy veřejnosti byly zvoleny dobře, protože jsme obdrželi od našich obyvatel dostatečný počet kvalitních podnětů,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Společně se teď můžeme těšit na realizaci vybraných návrhů, ale věřím, že ani ty, co v hlasování neuspěly, úplně nezapadnou,“ dodal. 

V rámci rozpočtu pro rok 2023 vyčlenila MČ Praha 4 na participativní rozpočtování 3 miliony korun, zhruba po jednom do každé oblasti. Cílem je zlepšit stav prostředí a fungování městské části při současném zapojení veřejností do plánování a rozhodování. Finanční prostředky budou čerpány z příslušných částí rozpočtu městské části na rok 2023. 

„Jsem rád, že díky participativnímu rozpočtu roste zájem našich obyvatel o veřejný prostor. Radnice nemůže mít oči všude a jedině s pomocí veřejnosti a díky postřehům a nápadům našich obyvatel můžeme smysluplně udržovat a měnit k lepšímu prostředí, ve kterém žijeme. Jsme otevřeni všem podnětům a v tomto případě si dovolím říct, že špatné nápady jsou jen ty, které k nám nedorazí," uvedl místostarosta Jan Hušbauer (ANO), místostarosta pro investice a společnosti založené MČ Praha 4. 

Vybrané návrhy

Veřejnost vybrala svým hlasování v jednotlivých oblastech k realizaci následující návrhy: 

Oblast I. Regenerace zeleně

Podnět 4: květnatá louka na Spořilově

Podnět 9: zkvalitnění zeleně ve vnitrobloku Ješetická a Přímětická

Podnět 1: osetí travním porostem v Hurbanově ulici 

Oblast II. Opravy chodníků

Podnět 14: oprava cesty v zeleni a zpevnění svahu v ulici V Zápolí

Podnět 5: oprava chodníku v ulici Milevská 

Oblast III. Rozšiřování počtu parkovacích míst

Podnět 7: řešení situace parkoviště a komunikace v prostoru mezi ulicí Podolské nábřeží a Rybářská 

Zdroj: MČ Praha 4


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru